Слухати

Троє учасників АТО повернулися після протезування в Італії / Новини на Громадському радіо

Троє учасників АТО повернулися після протезування в Італії

07 вересня 2015 - 14:40
У київському аеропорту «Бориспіль» зустріли трьох українських воїнів, які повернулися з Італії післяпротезування верхніх кінцівок

Кінцівки вони втратили внаслідок участі в антитерористичній операції на сході нашої держави. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

З 21 серпня цього року троє українських бійців Олександр Піддубний, Андрій Шараєнко і Олександр Охріменко перебували в Італії, де фахівці компанії з виробництва протезів з електронним інтелектом «Corpora» встановили їм протези кистінового покоління. У реабілітаційному центрі «Fondazione Centri di Riabili tazione Padre Pio» бійці оволодівали непростими навичками керування протезами, а також мали змогу пройти реабілітацію на Адріатичному узбережжі.

Кошти на протезування були виділені за державною програмою складного протезування учасників АТО за кордоном.

Протезування організоване Міністерством соціальної політики України і Держслужбою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 12 серпня 2015 р. ухвалив постанову №590 «Про внесення змін до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення,які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/абозабезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненнямтерористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок».

Документом передбачене збільшення удвічі грошової допомоги учасникам АТО на протезування за кордоном. Сума допомоги може бути збільшена до 1800 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або 2 млн 192 тис. 400 грн. Раніше він обмежувався 900 прожитковими мінімумами для працездатних осіб, що на 1 січня 2015 р. становило 1 млн 096 тис. 200 грн.

Рішення щодо доцільності протезування  за кордоном учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, приймає Експертна комісія Мінсоцполітики.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+