Слухати

Через тиждень-півтора ми вже маємо бути всі на кордоні  —  Чубаров про блокаду Криму / Новини на Громадському радіо

Через тиждень-півтора ми вже маємо бути всі на кордоні — Чубаров про блокаду Криму

08 вересня 2015 - 15:56
Кримські татари виступають категорично проти завезення товарів з української території до Криму

Кримські татари готують громадянську акцію блокування кордону з Кримом. Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, на конференції в Києві.

«Має бути стверджений нами конкретний план заходів, які би ставили своєю метою повне блокування  постачання товарів й інших ресурсів до Кримського півострову. Ми, як кримські татари, хочемо, щоб до нашої акції приєдналися українські   патріоти. Ми думаємо, що через тиждень-півтори ми вже маємо бути всі на кордоні, якщо не розв’яжеться ця ситуація іншим шляхом», —  заявив Рефат Чубаров. 

20 150 908_140 126.jpg

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров

Голова Меджлісу закликає приєднатися  українських патріотів, депутатів та громадські організації.

«Ми, як кримські татари, хочемо, щоб до нашої акції приєдналися українські патріоти, які також виходять з думки, що коли здійснюється агресія і війна з боку Росії та України, ми не можемо далі погоджуватися з такою формою взаємодії. Хай тимчасово, але це є окупаційна кремлівська влада. Найближчим часом ми відкриємо дату початку безпосередньо блокування адміністративного кордону. Ми запрошуємо до спільної нашої роботи – народних депутатів. Ми запрошуємо лідерів громадських організацій. Закликаємо поважні експертні середовища»,  —  додає Рефат Чубаров.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв стверджує, що 80% продуктів в Криму завезені з території України. За його словами, є рішення, яке зможе і блокувати окуповану територію, і надати можливості українським громадянам Криму скуповуватись в Україні.

«Проект Кабмина предполагает создание хабов (торговых точек, рынков) на границе с Крымом, куда будут приезжать наши гра ждане, естественно, с украинскими паспортами, закупать продукты, », — сказав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

 

20 150 908_134 820.jpg

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Кримська журналістка та активістка Анна Андрієвська,  коментуючи заяву  лідерів кримськотатарського народу, стверджує, що правильний шлях боротьби проти торговлі з Кримом  —  скасування Закону » Про вільну економічну зону Криму».

«Собственно, есть один выход, чтобы эти фуры туда не ходили, мы не кормили оккупантов без платы налогов.  Это отменить закон о свободной экономической зоне Крым»,  —  говорить вона.

За її словами, потрібно домовлятися про те, щоб люди, які будуть блокувати кордон, не вважалися порушниками і не були затримані. 

20 150 908_144 304.jpg

Анна Андрієвська
Анна Андрієвська

«В принципе, это позитивно, потому что, по крайней, мере это привлечет внимание к тому, что происходит. Но здесь существуют риски, которые могут потом участников этих акций сделать залониками, если их начнут задерживать на границе. Торговля с Крымом потому и не прекращается, потому что это выгодно в первую очередь украинским бизнесменам. Даже не оккупантам. Оккупантам это выгодно, потому что это их лишает одной головной боли.  В журналистской среде эти фуры уже назвали гуманитарными конвоями Порошенко. Потому что это так называемые гуманитарные конвои, которые идут на благо оккупантам»,  — додає вона.  

Анна Андрієвська розповідає, що кримська спільнота журналістів називає фури з України «гумконвоєм Порошенко».

«Торговля с Крымом потому и не прекращается, потому что это выгодно в первую очередь украинским бизнесменам. В журналистской среде эти фуры уже назвали гуманитарными конвоями Порошенко. Потому что это так называемые гуманитарные конвои, которые идут на благо оккупантам. Эту продукцию, которую все годы до оккупации продавали в Крыму, в этом году.. .Когда пришла оккупация, рынок обрезали, условно говоря. А потом приняли закон о свободной экономической зоне, который вообще позволил торговать с Крымом без уплаты налогов.Кому это не понравится? Это выгодно всей президентской вертикале, всем кто у власти, ведет бизнес, связанный с продажами в Крым», — підсумовує журналістка. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+