Слухати

«Аваков, ти уху їв?» — Автомайдан зварив юшку під відділком МВС  / Новини на Громадському радіо

«Аваков, ти уху їв?» — Автомайдан зварив юшку під відділком МВС

10 вересня 2015 - 14:47
Автомайданівці вимагають відставки Авакова через арешт свого активіста. Його радник Зорян Шкіряк відповідає: «Я також вважаю помилковим рішення суду». І додає: «Я не знаю деталей справи»

Автомайданівці забралися під МВС у Києві на акцію протесту проти керівництва міністерства. Причиною їх протесту став арешт одеського активіста Євгена Резвушкіна, якого арештували на 2 місяці тримання під вартою без права внесення застави на тлі останніх сутичок в Одесі.  Активістів було трохи менше, ніж преси,  для якої спеціально був влаштований перфоманс з юшкою та гаслом: Аваков, ти уху їв?.

20 150 910_121 959.jpg

Автомайданівці готують юшку
Автомайданівці готують юшку

«Наша головна вимога — те, щоб правоохоронні органи працювали як потрібно. Наша вимога — звільнення міністра Арсена Авакова і Генпрокурора Шокіна. Прокуратора не садить людей за корупцію. Прокуратура не посадила до сих пір Ківалова та інших корупціонерів, які будують собі незаконні паркани, будинки, і прикривають доступлю до моря. Коли міліція арештовує активістів і дозволяє втекти з-під домашнього арешту членам міліцейського ОПГ, які знущалися з людей на майдані — це все перейшло межу. Останньою краплею було те, що арештували нашого одеського активіста Євгена Рєзвушкіна», — каже Катерина Бутко, активістка Автомайдану.

За її словами, Рєзвушкін активно патрулював вулиці Одеси у моменти, коли місту загрожували сепаратисти. Можливо, він не янгол, впевнена дівчина, але він багато чого зробив для миру в Одесі. 

20 150 910_130 800.jpg

активістка Катерина Бутко
Активістка Катерина Бутко

За словами іншого автомайданівця Василя Гриценка, проти Рєзвушкіна зараз порушено 6 кримінальних справ. Гриценко запевняє, що коли Рєзвушкін почав займатися контрабандою, одразу ж почався на нього тиск органами.  

Рєзвушкін довгий час замість правоохоронних в Одесі боровся замість правоохоронних органів з сепаратизмом. Тоді ще був Губернатор Палиця. Саме тоді місцеві потіти зробили для міста більше, ніж правоохоронні органи. Після цього, звичайно, міліція не змінилася. Всі люди на місцях залишилися ті самі. Відповідно, розкриття ніяких кримінальних злочинів не відбувалося. Хлопці в ці речі почали втручатися. Не завжди вони діяли мирно.  Це реальні факти. Але іншого шляху не було, коли є бездіяльність, — впевнений автомайданівець Василь Гриценко.

Він вважає несправедливим те, що, наприклад, Єфремова відпускали під заставу, а майданівців саджають упереджено.

МВС має нас послухати і признати, що не радить собі з реформами. Громадське суспільство не дасть їм розслабитися. Треба розслідувати тих, хто розганяв майдан. Не дуже орієнтуюсь в юриспруденції, але мені дивно, що випускають беркутівців під заставу, а кілька хлопців, що тільки трохи потолкалися, жорстко затримують, —  говорить  протестувальниця Марія Шалексі.

Від міністерства вийшов говорити до народу радник Авакова Зорян Шкіряк. 

20 150 910_122 512.jpg

Радник МВС Зорян Шкіряк
Радник МВС Зорян Шкіряк

«Давайте усвідомлювати, що Україна знаходиться в стані війни.  Що  не треба порівнювати режим Януковича, цього ублюдка, разом з його мафією, і те, що сьогодні після Майдану. Що сьогодні на площі перед ВР стоять не ті, хто в нас стріляли. Що це воїни, які так само служили в АТО. Ви мене не закричите!», — говорить Зорян Шкіряк і підвищує тон, коли з десяток активістів починає кричати Ганьба! Ганьба!

Ще раз висловлюю свобю громадянську позицію по Одесі: Я також вважаю помилковим рішення суду. Я не знаю деталей справи. Я не встигаю читати все. Але я переконаний, що в будь-які ситуації потрібно шукати нормальний вихід, — додав Шкіряк.

20 150 910_130 920_0.jpg

Автомайдан паркується в забороненому місці і виправдовується тим, що авто зламалися
Автомайдан паркується в забороненому місці і виправдовується тим, що авто зламалися

На акцію автомайданівці приїхали на 6 машинах, і запаркувалися одразу біля будівлі МВС. Через паркування в забороненому місці мали розмови з новою патрульною поліцією. Відповідь у всіх була одна: Аварійна зупинка.

20 150 910_130 234.jpg

Приїхало декілька патрулів - поліцейський Павло має на руці годинник з тризубом
Приїхало декілька патрулів — поліцейський Павло має на руці годинник з тризубом

20 150 910_131 019.jpg

Після паркування в забороненому місці автомайданівець імітує зламану машину
Після паркування в забороненому місці автомайданівець імітує зламану машину

20 150 910_123 237.jpg

Силовики охороняють акцію
Силовики охороняють акцію

20 150 910_123 306.jpg

Частина з них - без нашивок
Частина з них — без нашивок

Деякі охоронці будівлі або ховають свої нашивки, або їх не мають. На запитання, хто вони такі, і де нашивки  —  мовчання, а потім  груба відповідь: «А де ваші нашивки?».

В окремому коментарі до цього інциденту прес-секретар МВС Артем Шевченко довго не погоджувався, що вони вчинили неправильно, проте потім підтвердив, що так, треба представлятися під час несення служби. За його словами, будівлю МВС охороняв батальйон Київ-1.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+