Слухати

МЗС порадило бійцю АТО з Білорусі взяти дозвіл в білоруському КДБ задля громадянства України / Новини на Громадському радіо

МЗС порадило бійцю АТО з Білорусі взяти дозвіл в білоруському КДБ задля громадянства України

11 вересня 2015 - 14:55
Бійці АТО, які не мають українського громадянства, вже більше року чекають на визнання. Вони підписали звернення до Президента з вимогою надати їм українське громадянство

Іноземці, які воюють в АТО на боці України, просять надати їм українське громадянство.  Бійці підписали звернення до Петра Порошенка. 

20 150 911_125 548.jpg

Бійці підписали звернення до Президента
Бійці підписали звернення до Президента

 

Народний депутат Дмитро Добродомов заявив бійцям, що вже готовий законопроект, згідно якого АТО-шникам мають видавати українське громадянство. За словами депутата, його повинні розглянути найближчим часом. Згідно законопроекту, кандидатура на громадянство перевірятиметься 2 місяці  збиратимуть докумети та відомості про бійців-іноземців. 

Дмитро Бєлогорцев вийшов живим з Іловайська, вже 10 років живе в Україні, але українська держава  відмовляється надати йому громадянство. Він не міг служити служити ні у ЗСУ, ні у Нацгвардії, тож воював у лавах Правого сектора.

«С нас такие данные собирали раз в месяц. Начиная с июня 2014 года каждый месяц эти списки уточнялись, перепроверялись, с нас собирали фотографии. У меня есть письменный ответ с министерства иностранных дел, где написано: «Вы должны поехать в Белорусское КГБ и получить там разрешение»», — коментує Бєлогородцев. 

Також у Дмитра на руках відповідь від Адміністрації Презадента за підписом Ложкіна про те, що йому можуть видати громадянство на загальних засадах. А це передбачає поїздку  до Білорусі. 

«Все мы хотим видеть хоть какие-то результаты. Пусть Президент выступит и скажет, я был не прав, никто ничего не получит. Тогда хотя бы новые люди не окажутся в такой же ситуации. Это же на всю жизнь, все. Эти люди в Россию вернуться не могут, в Украине ничего не получают», — говорить він.

20 150 911_130 700.jpg

Дмитро, білорус
Дмитро, білорус

Солдати не можуть навіть мріяти про отримання відповідних дозволів. Деяким з них  загрожує депортація, каже білорус. А депортація в Росію чи Білорусь може мати дуже серйозні наслідки.

Воїни зауважують, що іноземцям, які стають міністрами, Президент надає громадянство відразу, а простим солдатам треба чекати місяці, і то для того, щоб тільки почути відмову.   

Кароль Лучка, Міла Мороз спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+