Слухати

«ДНР» — це якийсь страшний Діснейленд СРСР, — Пітер Померанцев

12 вересня 2015 - 13:27
Книга Пітера Померанцева «Нічого правдивого, все можливе», яка нещодавно вийшла українською мовою, в новелах розповідає про розвиток сучасної Росії
«ДНР» — це якийсь страшний Діснейленд СРСР, — Пітер Померанцев / Новини на Громадському радіо

У Києві пройшла творча зустріч з відомим британським журналістом Пітером Померанцевим, який розповів студентам про власне бачення конфлікту на Сході України. Його книга «Нічого правдивого і все можливе», яка нещодавно вийшла українською мовою, розповідає про особливості інформаційної війни Кремля та розвиток сучасної Росії. На його думку, в тому розумінні, як цей термін трактує Захід, інформаційної війни в Україні насправді не існує. 

«По-перше, те що на Заході вважають інформаційною війною, взагалі немає нічого спільного с тим, що робить Кремль. У Москві насправді вірять, що можна перемогти ворога, ніколи не воюючи з ним: вистачить зламати його психіку, як на допиті. Цю стратегію вже використовували проти естонців в 2000-х роках. Тому поведінка Кремля більш схожа на дезінформаційну війну, у котрої головною ціллю є заплутати Захід, щоб там нічого не розуміли про те, що відбувається.Ця стратегія працює у тому сенсі, що війна зараз нікому до кінця не зрозуміла. Деякі люди на Заході цю гучну, хаотичну пропаганду чують, і в неї вірять», — впевнений Пітер Померанцев.

Він наголошує, що так як ця війна не є відкритою, Кремлю складно об’єднувати громадян проти ворога.

«Це не відкрита війна Росії з Україною: Росія не може відкрито сказати, що воює з Україною і та не може сказати, що воює з Росією. Тому трудніше з’єднати громадян проти якогось спільного ворога, кожен мусить знайти свого власного. Як боротися з такою стратегією? Передусім не можна входити в логіку Кремля, в боротьбу на цінності. У Москві тільки на це чекають і можуть на це дуже легко відповісти пятнуючи всі наші думки як слова Гейропи. Краще говорити про економіку, корупцію», — вважає журналіст.

Пітер Померанцев дивується, що, не дивлячись на військові дії і агресію, бізнес та транспортне з’єднання з Росією продовжують працювати.

«Не можна звичайно порівнювати Росію з ІДІЛ, але одне в них схоже: через незрозуміння сучасного світу та переконання, що його не можна зрозуміти, що в ньому нема вже ніякої правди, оба бояться майбутнього, котрого вони не можуть передбачити. Саме через те вони намагаються відтворити якусь антиутопію минулого, «ДНР» — це якийсь страшний Діснейленд СРСР», — порівнює він.

Кароль Лучка з Києва, спецально для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+