Слухати

Ставлення до прав людини стане визначальною характеристикою нової України, — Елтон Джон / Новини на Громадському радіо

Ставлення до прав людини стане визначальною характеристикою нової України, — Елтон Джон

12 вересня 2015 - 18:32
Елтон Джон взяв участь у форумі YES, де виступив із промовою на підтримку ЛГБТ

«Сьогодні я запрошую Вас приєднатися до мене в одній справі. Я з власного досвіду знаю, чому багато хто приховує правду про себе. Вони бояться втратити роботу, друзів чи приязне ставлення з боку родини, бояться постраждати фізично від влади чи інших громадян. Можливо Вам складно зрозуміти це, але я так само боявся. Навіть такі відомі і успішні люди як я, не захищені від страхів та забобонів. Мені вдалося побороти страх завдяки підтримці друзів, родини та привілейованому становищу, багатьом іншим це не вдається, і вони потребують нашої підтримки».

4y026vmw.jpg

Елтон Джон під час промови на форумі YES. Фото: lgbt.org.ua
Елтон Джон під час промови на форумі YES. Фото: lgbt.org.ua

«В житті будь-якої людини трапляються моменти, які змінять усе. Вони визначають майбутнє людини, і що їй залишити по собі. Для мене таким моментом стало рішення відверто заявити про свою сексуальну орієнтацію. Це сталося у час, коли майже усі публічні особи приховували це. Таке рішення змінило не тільки ставлення усього світу до мене, але й моє ставлення до себе. Багато людей зневажає мене за це рішення, але більше людей захоплюються моєю прямотою та чесністю. Саме це рішення дало мені сміливості знайти партнера і відкрито запропонувати йому любов та повагу, на які він заслуговує та отримати те саме у відповідь. Завдяки йому я відчув, що можу стати хорошим батьком та допомогти новій душі пройти шлях самопізнання. Мій світогляд змінився у позитивний бік, я зміг покинути погані звички та заснувати «Фонд Елтона Джона проти СНІДу», який за останні 23 роки врятував десятки людських життів. Фонд працює з деякими з Вас аби подолати кризу ВІЛ/СНІДу в Україні».

Як повідомляє Національний ЛГБТ-портал України, в рамках проекту «Jump UP» Elton John AIDS Foundation в Україні діє мережа «ДРУЖНІЙ ЛІКАР» — інноваційна мережа дружніх до ЛҐБТ, де окрім можливості безкоштовного тестування на ВІЛ, гепатит Б,С та сифіліс, доступна консультація уролога, сексопатолога, дерматовенеролога та психолога.

Сер Елтон Джон зазначив, що саме ставлення України до прав людини визначать її майбутнє:

«Яке це має відношення до політичного та економічного майбутнього в Україні?, — поставив риторичне питання Елтон Джон, — критичні моменти існують в житті громад та держав. Це критичні моменти, коли обирають свободу замість репресій, демократію замість тоталітарного режиму, прийняття когось чи чогось замість ненависті. Сьогодні таке критичне питання для України — як вона ставитиметься до іншої думки? Якими етичними та моральними орієнтирами керуватиметься Україна? Всі ці питання матимуть вплив на Європу та світ. Я вважаю, що ставлення України до прав людини стане визначальною характеристикою нової України, а забезпечення поваги та гідності для ваших ЛҐБТ-співгромадян — найкращим тестом. Нагадаю слова Гілларі Клінтон, під час історичної промови в Женеві, коли вона заявила, що права геїв є правами людини»

Також співак зазначив, що захист прав ЛГБТ має й економіічну вигоду, адже кожен закон, який обмежує права людини негативно впливає на її економіку:

«Мислимо практично, адже ми — бізнесмени. Відкриті, інклюзивні суспільства є більш сприятливими для бізнесу та економічного зростання. Це сказав не я, це сказали представники бізнесу. У 2013 році керівники 300-х найбільших компаній світу звернулися до Верховного суду США, протестуючи проти закону, який визначав шлюб як союз лише між чоловіком і жінкою. Вони пояснили, що закони, які захищають права людини сприяють бізнесу, адже у суспільстві рівних більше креативних працівників, які приносять компаніям нові підходи та ідеї, які приносять прибуток. Кожне додатково забезпечене право впливає на ВВП країни, кожен закон який обмежує права ЛҐБТ негативно впливає на економіку країни».

На завершення Елтон Джон заявив, що мірилом демократичного суспільства є сприйняття людей незалежно віку, статі, сексуальної орієнтації, раси чи віри. Та попросив перейнятися правами ЛГБТ-спільноти:

«Прошу Вас розпочати цей діалог, я прошу перейнятися Вас цією проблемою, такою мірою, якою досі ви не вважали можливою, я прошу від свого імені, а також від усім членів ЛҐБТ-громади України та світу. Це моральний імператив, і ми не повинні підвести один одного. Люди в цьому залі мають найбільшу владу в Україні, а подекуди у світі. У ваших силах забезпечити настання нової ери, прошу Вас скористатися своєю владою, аби забезпечити дотримання прав людини для всіх. Одного дня я хочу повернутися в цю благословенну країну і не тільки подякувати за початок діалогу, а й за зміну ходу історії. Дуже Вам дякую».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+