Слухати

У Костянтинівці відкрили пам’ятник загиблим «кіборгам»

16 вересня 2015 - 17:22
На кам'яній плиті викарбувано імена 37 загиблих бійців
У Костянтинівці відкрили пам’ятник загиблим «кіборгам» / Новини на Громадському радіо

У місті Костянтинівка Донецької області відкрили пам’ятник бійцям, які загинули під Донецьким аеропортом, здебільшого це військовослужбовці 90-го окремого аеромобільного батальйону.

pamyatnyk_kiborgam.jpg

pamyatnyk_kiborgam
pamyatnyk_kiborgam

На відкриття зібралися родичі полеглих солдат, зокрема Ніна Брановицька приїхала з Києва:

«Я приїхала вшанувати пам’ять сина, він не повернувся звідти…» — сказала мама солдата. 

nina_branovycka.jpg

Ніна Брановицька
Ніна Брановицька

Не вийшов живим з аеропорту і Андрій Гаврилюк. Його сестра Ольга теж сьогодні з квітами.

«Йому було б лише 35, Андрій не вийшов звідти, його вивезли згодом…» — ділиться Ольга. 

Ідея встановлення пам’ятника належить матері одного з загиблих Антоніні Зубковій, — розповідає заступник командира 90-го батальону Валерій Котвіцький:

«Ця жінка озвучила свою ідею, коли Президент нагороджував її сина посмертно. Я був поряд, знайшли волонтерів».

antonina_zubkova_-_iniciator_pamyatnyka.jpg

Антоніна Зубкова
Антоніна Зубкова

Звертаючись до присутніх, командир 81-ї аеромобільної бригади Євген Мойсюк наголосив на доблесті і честі 90-го батальну і висловив бажання, аби таких пам’ятників в Україні було якомога менше.

«90-ий батальйон виконував державні завдання, захищаючи Україну. Вже прославили себе хлопці неодноразово. Але я від душі хотів би, щоб таких пам’ятних знаків менше було на нашій землі, а ми більше шанували живих», — сказав комбриг. 

З-поміж присутніх був і перший командир 90-го батальону Олег Кузьміних. Він подякував усім, хто долучився до відкриття, і висловив надію, що хлопці загинули недаремно:

«Коли заходить у місто техніка і бачиш, що тобі хтось махає рукою вслід, тоді розумієш, що недаремно все це. Спасибі, люди!»

90-y_batalon.jpg

90-й батальйон
90-й батальйон

Автор фотокниги про Донецький аеропорт Руслан Боровик говорив, що це важливий день для 90-го батальйону, він також назвав загиблих хлопців частиною новітньої історії України.

«Ці хлопці стали частинкою історії нашої країни, славної історії. Я хочу, аби більше не гинули на нашій землі люди і мир настав. А 90-тий ще себе проявить не один раз!»

Духовенство Київського патріархату освятило пам’ятник і каплицю, що поряд. Після чого згадали поіменно усіх 37 полеглих, чиї імена викарбувані на граніті, і висловили побажання, аби в Україні нарешті настав мир.

pamyatnyk_2.jpg

Пам'ятник освятила УПЦ
Пам’ятник освятила УПЦ

 

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+