Слухати

В Молдові демонтують пам’ятники з танками, назвавши їх згадкою про «радянську окупацію»  / Новини на Громадському радіо

В Молдові демонтують пам'ятники з танками, назвавши їх згадкою про «радянську окупацію»

16 вересня 2015 - 16:29
Як сказав міністр оборони Молдови, для ностальгуючих за радянським минулим, танки можна побачити в Музеї радянської окупації

Міністерство оборони Молдови вирішило демонтувати всі радянські танки і відправити їх в Музей радянської окупації. Про це повідомляє молдовський інформресурс noi.md. Глава оборонного відомства Анатол Шалару сказав, що «це тільки один із кроків щодо усунення сумних сторінок з історії Молдови».

«У Молдові чотири подібні монументи, і ми повинні докласти зусиль, щоб вони не звеличували сумне радянське минуле нашої країни. Ми не можемо виховувати наших солдатів за допомогою танків. Їхнє місце в музеї», — сказав міністр.

znimok_ekrana_2015-09-16_o_14.31.17.png

Демонтаж танка Т-34
Демонтаж танка Т-34

znimok_ekrana_2015-09-16_o_14.31.19.png

У Молдові чотири подібні монументи
У Молдові чотири подібні монументи

Міністерство оборони Молдови почало з демонтажу танка Т-34, що знаходився на території кишинівської мотострілкової бригади «Штефан чел Маре». Наступним кроком стане відкриття Музею радянської окупації в березні 2016 року, повідомляє ресурс.

«Даний екземпляр танка буде переведений на баланс Музею радянської окупації, який буде відкритий у березні наступного року на базі Національного музею військової історії. А всі ностальгуючі зможуть приходити в цей музей (окупації, ред.). Нехай вони собі там покладають квіти і співають пісні», — додав Шалару. 

В 1990 році Молдова вийшла зі складу Радянського Союзу. 27 серпня 1991 була прийнята декларація незалежності Республіки Молдова, в якій Молдова проголошувалась суверенною державою зі столицею в Кишиневі. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+