Слухати

У Черкасах актори влаштували виставу-протест перед депутатами

17 вересня 2015 - 17:41
Їхні основні вимоги стосувалися усунення з посади в.о. художнього керівника Сергія Проскурні та оголошення депутатам благодійного рахунку на відновлення зруйнованого вогнем приміщення
У Черкасах актори влаштували виставу-протест перед депутатами / Новини на Громадському радіо

Сьогодні у Черкасах депутати обласної ради розглядали питання, які залишилися нерозглянутими з попередньої 42 сесії. Перед початком сесії актори обласного музично-драматичного театру ім. Шевченка, який згорів 1 липня цього року, влаштували виставу перед Будинком рад. Вистава полягала у тому, що лікарі із заклеєними очима, ротом та вухами стояли перед хворим, який лежав на лікарняному ліжку з крапельницею і символізував нинішній стан театру.

vystava-protest_aktoriv_u_cherkasah_0.jpg

Актори вимагали звільнення художнього керівника
Актори вимагали звільнення художнього керівника

aktory_vymagaly_zvilnennya_hudozhnogo_kerivnyka.jpg

Актори вимагали звільнення художнього керівника
Актори вимагали звільнення художнього керівника

Після початку сесії до зали увійшли актори та працівники театру з плакатами.

aktory_pryyshly_z_plakatamy_na_sesiyu_miskrady.jpg

Актори прийшли з плакатами на сесію міськради
Актори прийшли з плакатами на сесію міськради

Надписи на них стосувалися усунення Сергія Проскурні з посади в.о. художнього керівника комунального закладу. Актори оточили місце біля мікрофону і мовчки тримали плакати, поки один із депутатів не поставив перед Головою обласної ради Валентиною Коваленко ультиматум: або наша фракція виходить із зали або слово на виступ мають надати акторам. До мікрофону підійшла актриса театру Наталія Мамалига. На її думку, відбувається цілеспрямоване нищення театру:

«В нашому театрі в.о. худрука пан Сергій Проскурня, він сьогодні присутній, був делегований сюди ще владою Януковича через Анну Герман при владі Тулуба, для того, щоб режисувати концерти, презентації Партії регіонів… У нас горе подвійне: театр згорів, немає приміщення і немає злагоди між керівниками».

Голова профспілковаго комітету Черкаського театру і актриса Наталія Вігран каже: конфлікт виник не між директором та в.о. художнього керівника, а між останнім і колективом закладу:

«Після того, як ми вийшли з відпустки, нашого директора відсторонюють від виконання обов’язків. Але ми, як ніхто, знаємо, що тільки директор нині діючий Володимир Осипов виконує обов’язки і директора, і художнього керівника, і адміністратора, і господарського якогось працівника… І тільки він зможе цю групу, цю трупу, колектив театру зберегти».

Голова Обласної ради Валентина Коваленко відзначила, що депутати не можуть призначати і звільняти керівників комунальних закладів, яким є театр. Ще у 90-ті роки порушили процедуру і 10 керівників комунальних закладів призначили розпорядженням Управління культури, тож і звільнити їх депутати не мають законних прав. Нагадаємо, що у серпні директора театру Володимира Осипова відсторонили від роботи до завершення роботи комісії, яка розслідує причини пожежі. Заступник Голови ОДА Віталій Коваль висловив думку, що директора відсторонено заслужено. Ці слова присутніх обурили.

В. о. художнього керівника Сергій Проскурня теж прийшов на сесію і після виступів акторів, відзначив, що «пожежа у театрі — це результат безсистемної системи його роботи». На його думку, дирекція театру маніпулює колективом, щоб розв’язати конфлікт, він написав заяву про звільнення, що і продемонстрував колективу:

«Для того, щоб зняти цей безумний конфлікт, я зараз подаю заяву про звільнення за власним бажанням».

Ця заява викликала оплески у залі.

Також актори попросили депутатів оголосити конкурс на посаду начальника Управління культури області, художнього керівника Черкаського драмтеатру, а також директора закладу. Благодійний фонд «Черкаський театр», який має на меті зібрати додаткові кошти на автобус для гастролей, уже діє. Його презентацію заплановано на 4 жовтня. Реквізити рахунку актори роздали депутатам у залі, вирішивши власними силами відновити будівлю театру. Вручили реквізити голові обласної ради та голові ОДА з проханням запрошувати їх грати вистави або влаштовувати концерти.

Ірина Філенко з Черкас спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+