Слухати

Верховна Рада проголосувала за арешт нардепа від Радикальної партії Ігора Мосійчука

17 вересня 2015 - 17:46
Генеральний прокурор Віктор Шокін показав відео, де Мосійчук бере хабар
Верховна Рада проголосувала за арешт нардепа від Радикальної партії Ігора Мосійчука  / Новини на Громадському радіо

На пленарному засіданні Верховної Ради народні депутати переглянули відео з прихованої камери, де видно, як депутат від Радикальної партії Олега Ляшка бере хабар і обіцяє вирішити всі проблеми з міліцією, СБУ, мовляв, «тільки з прокуратурою не вийде». 

На відео також видно, як за столом Мосійчук говорить з чоловіком, якого запевняє не перейматися за землі. Також він описав схему співпраці з партією Ляшка словами: «допомагайте партії, партія допоможе вам». При цьому Ігор Мосійчук називає суму на запит і заяву. 

«По кар’єру, я тобі розказую, значить треба внести мінімум сто тисяч гривень для отримання ліцензії. Плюс дежрплатіж, я не знаю який, подивись сам в Інтернеті.

Дивись, Ігор, я тобі допоможу по кар’єру. Я тебе прикрию, навіть якщо ти почнеш видобуток, але паралельно будеш робити документи. Прикрию і з міліцією, і з СБУ, з прокуратурою не прикрию поки. Залишався б Ян, то і з прокуратурою прикрив би. Ти мені ці документи підготуєш, я завезу хлопцям».

Після чого співрозмовник витягує гроші з сумки:

— Як домовлялися, сто там. Як кажуть, все нажито непосильним трудом. А за офіційний платіж ви ж мені скажете, скільки й коли. І, Володимировичу, я в принципі вже почав видобуток. Якщо що, то можна дзвонити, так?

— Ну да. Ну з «ментами» ми вирішим і з цими вирішим.

— З екологами?

— З екологами рішим. Тільки з прокуратурой не рішим».

В наступному кадрі цей самий чоловік і Мосійчук говорять про забудову в Переяславі-Хмельницькому:

— Переяслав-Хмельницький, виходить там оця забудова… Хочуть депутатський запит і будуть там голосувати, з транспорантами люди ходитимуть і що хоч робитимуть.

— Слухай, це питання забудови. Яка в цьому зацікавленість? Хай гроші дає.

— Володимирович, по Переяславі-Хмельницькому, що мені з людьми, як почати діалог, щоб був правильний і дієвий?

— Діалог дуже простий: партія іде на вибори, треба гроші. Допомагайте партії — партія допомагатиме Вам. Зробимо і звернення, і запит. Запит коштує 10-15 тисяч доларів. А звернення — десь від 3-х до 5-ти.

Після засідання Ігор Мосійчук в коридорі сказав журналістам, що ніяких грошей не брав, і що він став жертвою режиму Порошенка. 

Олег Ляшко вже прокоментував рішення парламенту: «Я коли побачив це відео, я сам був в шоці. Я не можу сказати, винен Мосійчук чи ні. Якщо він чинив злочин, то хай відповідає».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+