Слухати

Вкладники збанкрутілого «Дельта Банку» помстилися заторами в центрі Києва / Новини на Громадському радіо

Вкладники збанкрутілого «Дельта Банку» помстилися заторами в центрі Києва

17 вересня 2015 - 18:50
Мітингарі пройшлися колоною по Хрещатику до Адміністрації Президента і назад, перекриваючи рух транспорту в одну сторону

У четвер в Києві відбувся протест вкладників «Дельта Банку», який в березні 2015 року був оголошений неплатоспроможним.  Як стверджують організатори протесту, держава мала гарантувати кожному вкладнику до 200 тыс. гривень, але половина рахунків досі не виплачена.

12 023 142_941 596 449 246 074_846 492 311_n.jpg

Мітингарі принесли труну
Мітингарі принесли труну

Одна з лідерок протестувальників Наталія Трогалова повідомляє, що НБУ передало «Дельта Банку» 10 мільярдів гривень, але ці гроші були виведені за кордон директором банку Миколою Лагуном через офшорну структуру. Пані Трогалова підозрює, що це відбулося за згодою НБУ, тому що це занадто велика сума, щоб її безпроблемно вивезти з країни.

«Уже 6 месяцев мы ходим вокруг администрации президента, вокруг кабмина, Ощадбанка, вокруг НБУ, вокруг Фонда гарантирования вкладов и как видите, результатов ноль. Если бы вернуть те 10 миллиардов, которое передало НБУ, это бы хватило на оплату всех нас, вкладников, это же наши деньги», — впевнена вона.

12 041 898_941 575 332 581 519_1 374 226 549_n.jpg

Вкладниця Наталія Трогалова
Вкладниця Наталія Трогалова

Вкладники вимагають, щоб їхні вклади були передані Ощадбанку, де вони готові їх навіть не одразу забрати (заморозити).

 Серед мітингарів — Оксана Лучко, пенсіонерка з Києва, котра втратила всі свої  заощадження через банкрутство банку. Вона жаліється, що зараз дуже тяжко вижити на своїй пенсії в 940 грн.

«Более того, мы с мужем хотели заняться усыновлением детей из АТО. Мы собрали все документы, курсы прошли, а тут трах-бах, денег нет, а нужно подтверждение о материальном состоянии, если через неделю не сможем вернуть хоть что-то, а наши счеты заблокированные, даже не то, что мы не сможем усыновить детей, нам даже будет не за что жить», — говорить вона. 

g17ex0br_ks.jpg

Вкладники перекрили рух в одну сторону
Вкладники перекрили рух в одну сторону

Незважаючи на прохання протестуючих, ніхто з Адміністрації Президента не вийшов до народу. Згодом вони повернулися перекрити рух на Хрещатику, але досить швидко розійшлись, обіцяючи ще повернутися на чергову акцію протесту.

Кароль Лучка з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+