Слухати

Президент підписав закон щодо підвищення прожиткового мінімуму

18 вересня 2015 - 18:57
З 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить для працездатних осіб — 1 тис. 378 грн., для осіб, які втратили працездатність — 1 тис. 074 грн
Президент підписав закон щодо підвищення прожиткового мінімуму / Новини на Громадському радіо

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік»(щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати)», який забезпечуює підвищення пенсій, соціальних стандартів та заробітних плат працівникам бюджетної сфери. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна

«Наша команда зробила все можливе, щоб вже з 1 вересня було забезпечено це зростання, нехай і на скромну величину від 13 до 18%», – сказав Глава держави під час підписання Закону на засіданні Національної ради реформ, передає прес-служба Петра Порошенка. 

Так, документ встановлює з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 тис. 330 грн., для працездатних осіб — 1 тис. 378 грн., для осіб, які втратили працездатність — 1 тис. 074 грн. з відповідним збільшенням витрат на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім’ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, цей закон передбачає перенесення індексації прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року

Раніше Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що з 1 вересня 2015 року влада країни прийняла рішення збільшити всі соціальні виплати, а також мінімальна заробітна плата і пенсії в Україні зростуть.

За словами прем’єра, підвищення торкнеться понад 3 млн. працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 грн, вчитель вищої категорії — 605 грн. Сімейний лікар буде отримувати додатково 450 грн, а медсестра — 304 грн. Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери — 304 грн, сказано у повідомленні. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+