Слухати

У Чернівцях через коментарі на сайті до журналіста завітала міліція / Новини на Громадському радіо

У Чернівцях через коментарі на сайті до журналіста завітала міліція

18 вересня 2015 - 14:44
18 вересня до керівника інформаційного порталу «Букінфо», чернівецького журналіста Сергія Зарайського додому для проведення слідчих дій прийшла міліція

Правоохоронці мали постанову слідчого судді. Вони хотіли отримати доступ до комп’ютера журналіста. Слідчі дії пов’язані із заявою одного з активістів до міліції щодо адресованих йому погроз в коментарях під різними матеріалами на сайті видання.  

Керівник сайту «Букінфо» Сергій Зарайський обурюється намірами міліції прийти до нього додому і вдома з його особистого комп’ютера шукати коментарі та ІР-адреси.

«Один з громадян, який вважає себе громадським активістом, ледь не журналістом, говорить про те, що на нашому сайті з’являються коментарі, які принижують його честь і гідність. І погрожують його життю… Кримінальне провадження, що йому ніби погрожують, відкрито кілька років тому. І в рамках цього кримінального провадження, він наводить аргумент, що, якщо знайти людей, які коментують проти нього, знайти ІР-адреси, то таким чином можна встановити коло осіб, які якимось чином причетні до погроз його життю. Спочатку ця людина звернулась до міліції, щоб та надала перелік тих ІР-адрес», — розповів Сергій Зарайський.

Надати перелік ІР-адрес він відмовився, адже закон це дозволяє.

«От тепер він добився постанови слідчого судді, щоб вони тепер мали доступ. Але саме цікаве, що доступу в мене до сервера немає. Є тільки доступ до адміністративної частини порталу. Я можу виставити інформацію, побачити ІР-адресу коментарів. Але мені ніхто не забороняє стирати коментарі, які не відповідають критеріям коментування. Ми ті коментарі, про які йшлось в ухвалі суду, знищили… Але виявилось, що слідчим цього замало. Їм чомусь знадобився доступ до мого особистого комп’ютера в моїй квартирі. Це викликає в мене дуже серйозні побоювання, що це зводяться рахунки зі мною, як керівником порталу. Можливо, вони хотіли вилучити техніку, але завадили ви (журналісти, юристи) сьогодні», — сказав Сергій Зарайський.

На підтримку журналіста прибули колеги з різних видань та телеканалів. Також прибула юристка Тетяна Рудницька. Вона розповіла, що наразі невідомо, чого можна було очікувати від представників міліції. 

«Є ухвала суду про доступ до цієї інформації. Але є відповідь, що ці коментарі були знищені. А отже не було підстав, щоб іти додому і оглядати цей комп’ютер, якщо можна зробити це дистанційно. Можна зробити це не в особистому приміщенні. Не робити це таким чином», — розповіла Тетяна Рудницька. Юристи розглядають питання про оскарження ухвали, адже Сергія Зарайського просто поставили перед фактом.

Після приїзду кореспондентів та початку зйомок події, представники міліції поспішно покинули територію біля будинку журналіста Сергія Зарайського.

Старший слідчий Шевченківського районного відділу УМВС в Чернівецькій області майор міліції О. Череп повідомив, що приїхали вони з колегою, щоб проводити слідчі дії:

«У зв’язку з тим, що немає спеціаліста, ми не можемо провести зараз і проведемо в інший час. Більше я не можу розголошувати. В рамках кримінального провадження я не маю права розголошувати відомості».

Майор Череп підтвердив, що відкрите провадження за заявою громадянина. І в її рамках проводяться слідчі дії. Майор зауважив, що від’їзд правоохоронців пов’язаний не з появою журналістів, а з тим, що «спеціаліст зараз зайнятий».

В ході дискусії з представниками міліції керівник інформаційного порталу Сергій Зарайський заявив, що готовий прийти в райвідділ і показати, як працює сайт. Але не розуміє, навіщо приходити до нього додому і проводити огляд приватного комп’ютера.

Надія Вірна з Чернівців для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+