Слухати

В результаті обстрілів десятки тисяч донеччан залишились без якісної води, — ОБСЄ / Новини на Громадському радіо

В результаті обстрілів десятки тисяч донеччан залишились без якісної води, — ОБСЄ

18 вересня 2015 - 15:43
Дефіцит води на території Донецької та Луганської областей, охоплених збройним конфліктом, може залишити без тепла жителів цього регіону взимку, а також ускладнить умови для приготування їжі

Проведення військових дій та порушення мінських домовленостей на Донбасі призвело до пошкодження водопровідної системи, залишивши десятки тисяч цивільних осіб, що проживають по обидві сторони від лінії зіткнення, без доступу до водопровідної води. Про це повідомляє у своєму звіті Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ від травня до серпня цього року на Луганщині та Донеччині, в тому числі і на територіях, неконтрольованих українським урядом, передають Новини Донбасу

ОБСЄ відмічає, що водопровідна система потребувала серйозного ремонту ще до початку конфлікту на сході України в квітні 2014 року.

Також, за інформацією організації, дефіцит води на території Донецької та Луганської областей, охоплених збройним конфліктом, може залишити без тепла жителів цього регіону взимку, а також мати довгострокові наслідки для приготування їжі.

«Відсутність доступу до достатньої кількості безпечної і доступної води ставить під загрозу самі уразливі групи, у тому числі дітей, людей з особливими потребами, хронічно хворих і літніх людей, що проживають в районах, уражених конфліктом», — заявив заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

В ОБСЄ також заявляють, що перемир’я дало змогу дало можливість ремонтникам полагодити пошкоджену інфраструктуру, зокрема водопровідну. Але обстріли продовжують пошкоджувати водопровідні системи та електромережі.

iorgpzwedy4_zpsc8gdblbg.jpg

Інфографіка від ОБСЄ щодо причин обмеженого доступу донеччан до води
Інфографіка від ОБСЄ щодо причин обмеженого доступу донеччан до води

iorgpzwedy4_zpsc8gdblbg-2.jpg

Інфографіка від ОБСЄ
Інфографіка від ОБСЄ

Нагадаємо, наприкінці серпня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група з мирного врегулювання в Україні, а також представники незаконних організацій «ЛНР-ДНР» домовилися про чергове припинення вогню з 1 вересня 2015 року. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+