Слухати

Кримськотатарську мову на півострові тепер можна вивчати тільки в позаурочний час, — Меджліс / Новини на Громадському радіо

Кримськотатарську мову на півострові тепер можна вивчати тільки в позаурочний час, — Меджліс

20 вересня 2015 - 10:30
Оскільки кримськотатарська мова та література не внесені до навчального плану, то викладання кримськотатарської мови не входить до педагогічного стажу вчителів

Вчителів кримськотатарської мови в школах окупованого Росією Криму позбавляють педагогічного стажу, а сам предмет можна вивчати тільки позаурочно. Про це у Facebook написав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв, передає УНН. Згідно з повідомленнями вчителів і батьків з Криму, в школах значно скоротили викладання кримськотатарської мови. Тепер цей предмет можна вивчати тільки в позаурочний час, сьомим-восьмим уроком.

«Крім того, часто буває, що викладачі й діти по півуроку ходять поверхами в пошуках вільного кабінету, і якщо пощастить, то зможуть позайматися», — написав Е.Барієв.

Він також повідомив, що «оскільки кримськотатарська мова та література не внесені до навчального плану, то викладання кримськотатарської мови не входить до педагогічного стажу вчителів».

Слід зазначити, на початку окупації так звана кримська влада гарантувала, що російська та кримськотатарська мови отримають державний статус у Криму. Про це повідомив перший заступник Голови Ради міністрів АРК Рустам Теміргалієв. Крім того, він підкреслив, що влада надасть можливість вільно використовувати на території півострову українську мову.

В червні так звана влада окупованого Криму не прийняла поправки в закон, згідно з яким вивчення кримськотатарської та української мов стало б обов’язковим в Криму.

Цього року навесні Меджліс готував звернення в міжнародні організації та в офіційні російські органи влади з приводу статусу та подальшого розвитку кримськотатарської мови, повідомляли Крим.Реалії

«Кримськотатарська мова, як мова репресованого народу, знаходиться під загрозою зникнення і потребує особливого до неї відношення, сприятливому її відновленню і повноцінному функціонуванню в усіх сферах державного та суспільного життя — сферах адміністративного управління та діловодства, освіти, науки, культури, засобах масової інформації», — сказано в повідомленні. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+