Слухати

На кордоні з Придністров’ям активісти перекрили рух вантажівкам — підтримують блокаду Криму / Новини на Громадському радіо

На кордоні з Придністров'ям активісти перекрили рух вантажівкам — підтримують блокаду Криму

21 вересня 2015 - 15:16
На кордоні з Придністров’ям громадські активісти з Ради громадської безпеки та цивільного батальону «Азов» провели акцію в підтримку блокади Криму

Вони зупиняли машини та роздавали патріотичні листівки. Головною метою акції було зупинити вантажівки і не дати їм протягом 2 годин перетинат кордон з невизнаною республікою.

Таким чином, вважає громадський активіст Олег Хвощевський, вдасться привернути увагу до нелегального товрообігу з Придністров’ям:

«Сейчас это предупредительная акция, но если мы перекроем грузопоток и перекроем железную дорогу, то Приднестровья на следующий день просто не будет. Мы просто хотим сказать: ребята, уважайте Украину, там живет 30% украинцев».

Втім, за 2 години акції жодна фура так і не перетнула кордону з Придністров’ям: ватажівки завертали з дороги та чекали в стороні, поки активісти розійдуться. Місцеві ж мешкані були обурені блокадою сусідів: мовляв, живуть з грошей, що можуть заробити з торгівлі з невизнаною республікою. Серед них і Степан Колєсніков:

«А что, переставать торговать с ними, или что? Ну, вот скажите, что, переставать? Приднестровье зависит от нас. Но они, если берут у вас, они ж не даром берут. Они же валюту вам в страну приносят, или я не прав?».

За 2 години блокади жодна фура так і не проїхала до пункту пропуску, але, твердять місцеві, скоріш не через акцію протесту, а через заборону транзиту тут акцизних товарів.

12 030 957_508 155 062 681 935_181 016 165_n.jpg

Активісти підтримують блокаду Криму
Активісти підтримують блокаду Криму

12 022 015_508 155 129 348 595_650 059 192_n.jpg

За 2 години акції жодна фура не намагалася перетнути кордон
За 2 години акції жодна фура не намагалася перетнути кордон

12 030 839_508 155 089 348 599_88 020 439_n_0.jpg

Перекриття руху на кордоні
Перекриття руху на кордоні

Ганна Снєгіна з Одещини спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+