Слухати

На Київщині порушуються права мобілізованих військовослужбовців, — омбудсмен

21 вересня 2015 - 14:07
Такого висновку дійшли представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час відвідання навчального військового полігону на території Переяслав-Хмельницького району
На Київщині порушуються права мобілізованих військовослужбовців, — омбудсмен / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляється на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Делегація відвідала заклад 17 вереся.

Зокрема, йдеться про можливі факти жорстокого або нелюдського поводження з мобілізованими військовослужбовцями.

Наприклад, під час огляду приміщення колишньої гауптвахти (зі слів командира військової частини, вона не використовується) співробітники Секретаріату Уповноваженого побачили очевидні ознаки недавнього перебування людей у її камерах (свіжі газети, недопалки, пляшка з питною водою тощо).

1131_1.jpg

У приміщенні колишньої гауптвахти є ознаки нещодавнього перебування людей
У приміщенні колишньої гауптвахти є ознаки нещодавнього перебування людей

Подібні ознаки були виявлені й у металевому контейнері, що знаходиться на території наметового табору на території полігону. За непідтвердженими даними, він міг використовуватися для «перевиховання» бійців, які занадто схильні до вживання алкогольних напоїв.

1129.jpg

За непідтвердженими даними цей контейнер міг використовуватися для «перевиховання» бійців
За непідтвердженими даними цей контейнер міг використовуватися для «перевиховання» бійців

До того ж у спальних приміщеннях на кожного військовослужбовця припадає удвічі менше корисної житлової площі, ніж це передбачено мінімальними стандартами (2 м2 замість 4 м2), більшість військовослужбовців не забезпечені рушниками та не мають постільної білизни.

1127.jpg

На кожного військовослужбовця приходиться удвічі менше корисної житлової площі, ніж передбачено нормами
На кожного військовослужбовця приходиться удвічі менше корисної житлової площі, ніж передбачено нормами

За результатами візиту керівнику відповідного відомства буде направлено акт реагування Уповноваженого з прав людини із зазначенням цих та інших порушень прав військовослужбовців.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+