Слухати

Полтавці влаштували «Майдан супротиву репресіям» / Новини на Громадському радіо

Полтавці влаштували «Майдан супротиву репресіям»

21 вересня 2015 - 14:44
Уже тиждень як на площі перед Полтавською ОДА активісти облаштували наметове містечко

Представники різних політичних сил вимагають відставки обласної влади, зокрема голови облдержадміністрації Валерія Головка. Серед основних гасел протестувальників такі: «Головка у відставку!», «Свободу патріотам!», «Ні свавіллю у тарифах за тепло і воду!» та ін.

На площі встановлено декілька наметів, розвішені плакати та прапори, є буржуйка. Тут же розташована скринька, у яку збирають кошти на підтримку «полтавського Майдану».  Щовечора мешканців наметового містечка небайдужі люди годують борщем. Свою акцію протестувальники назвали «Майдан супротиву репресіям».

Усі бажаючи надати фінансову допомогу активістам мають змогу перед цим витерти ноги об килимок з надписом «Янукович — наш президент».

20 вересня організатори акції скликали небайдужих полтавців на площу перед ОДА, аби озвучити свої основні вимоги. Активіст Сергій Лещенко назвав теперішні умови життя в країні репресіями українського народу та закликав боротися проти злочинної влади.

vystupaye_aktyvist_sergiy_leshchenko.jpg

Виступає активіст Сергій Лещенко
Виступає активіст Сергій Лещенко

Юрій Чіпко, що долучився до заходу, висловив своє обурення бездіяльністю обласних керівників та зростанням тарифів:

«Я незадоволений починаючи з верхньої влади, тому що це, як кажуть «беспрєдел», коли жоден корупціонер, жоден з тих, хто нищив людей на Майдані, жоден з тих хто грабував країну і продовжують і досі грабувати, не сидить. Зате вони дуже швидко саджають неугодних з «Правого сектора», зі «Свободи» — тих, хто їм складає опозицію».

Інший учасник мітингу Сергій Пушкаренко теж поскаржився на високі ціни на тарифи, а також продукти та ліки:

«Я полтавський, українець. Я хочу жити нормально, щоб нас не мучили, не знущалися, і щоб ціни не підвищувалися на газ, на світло, на воду, на продукти, на все. Навіщо знущатися над простими людьми? Вони не знущаються з тих, хто їздить на крутих машинах, а з простих людей — знущаються. А мені вже набридло. Мені хочеться пожити нормально».

uchasnyky_akciyi_protestu.jpg

Учасники акції протесту
Учасники акції протесту

Окрім того, активісти схвильовані арештами представників правих сил. Про це розповів Олег Коваленко:

«По большому счёту, эта власть должна сама уходит. Но так как у нас в привычке, что эта власть сама не уходит, попадая в прикормленные места, получаются вот такие «майданы». Потому что ничего не поменялось, кто бы что не доказывал».

Мітинг відвідав і Олександр Пєшков — начальник управління з питань фізичної культури і спорту Полтавської ОДА, що нині перебуває в декретній відпустці:

«Зараз акція була про те, що голова облдержадміністрації не звертає увагу на громаду, у нього немає ніяких конструктивів з громадою. Те, чого сам народ добивається – їх не чують. А як їх можна почути, якщо прийшла нова влада. Ті, хто їздив на Майдан, вони так і залишились на Майдані, просто посадили в крісла вибірково одного-двох людей».

maydan_suprotyvu_represiyam.jpg

Майдан супротиву репресіям
Майдан супротиву репресіям

Протестувальники і надалі залишаються вартувати у наметах.

Анатолій Мележик і Людмила Гудзь з Полтави для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+