Слухати

Кривавий супермісяць — 28 вересня відбудеться місячне затемнення / Новини на Громадському радіо

Кривавий супермісяць — 28 вересня відбудеться місячне затемнення

22 вересня 2015 - 13:55
Через тиждень мешканці Землі стануть очевидцями рідкісного астрономічного явища — кривавого супермісяця. Наступного разу щось подібне відбудеться лише через 18 років

Побачити кривавий супермісяць земляни зможуть починаючи від 27 вересня. В Україні усім цікавим варто спостерігати за небом у понеділок 28 вересня з 05:11 по 06:23.

У цей день на астрономічному календарі збігаються одразу дві події: супермісяць і так званий «кривавий місяць». 

Назва Blood Moon (тобто кривавий місяць) поширена у англомовних країнах. У інших країнах це називається прозаїчніше — місячне затемнення. Воно відбувається, коли Сонце, Земля і Місяць вирівнюються по прямій. Таке явище ще відоме як сигизія, тобто вирівнювання трьох або й більшої кількості астрономічних тіл в межах Сонячної системи.

Саме під час затемнення Місяць потряпляє в тінь Землі і у певні моменти його поверхню можна спостерігати з нашої планети у криваво-червоних кольорах. 

lunar-eclipse-december-2010-nasa-keithburns.jpg

Місячне затемнення. Фото: NASA
Місячне затемнення. Фото: NASA

Затемнення — явище, яке відбувається доволі часто, як правило, двічі на рік. У ХХІ столітті воно відбудеться ще 228 раз.

Проте 28 вересня ця подія доволі особлива. Адже затемнення співпадає із супермісяцем.

Супермісяць це момент найбільшого зближення Землі зі своїм природним супутником. Під час супермісяця Місяць виглядає більшим (на 14%) і яскравішим (на 30%).

В астрономії будь-яка найближча до Землі точка навколоземної орбіти небесного тіла (неважливо, чи це Місяць чи шутчний супутник), називається перигей.

Співпадіння супермісяця та затемнення відбуваться раз на декілька десятків років. Останнє спостеріглося 1982 року, а наступне ми побачимо лише 2033.

Як пишуть журналісти британської газети Independent, незважаючи на нестандартну назву кривавий супермісяць навряд чи матиме якийсь надзвичайний вплив на землян.

«Єдине що дійсно може трапитися на Землі під час затемнення, це те, що люди, які дивилися вночі на небо, прокинуться наступного ранку з болем у шиї», вважає Ноа Петро, фахівець NASA

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо».

P.S. Коли ця стаття буда уже опублікована, з’ясувалося, що наступного після кривавого супермісяця дня NASA обрало для особливого оголошення: про надзвичайно важливе відкриття на Марсі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+