Слухати

Митець створює ікони на дошках, що знімають з храмів, а виручені гроші жертвує армії / Новини на Громадському радіо

Митець створює ікони на дошках, що знімають з храмів, а виручені гроші жертвує армії

22 вересня 2015 - 18:10
Зараз ікони Лева Скопа, які він пише на старій гонті, виставлені на Сході, у рамках мистецького проекту вони їздять по містах Донеччини

Гроші від продажу ікон Лев Скоп скеровує на допомогу і підтримку військовим. Хоча сам глибоко переконаний, що не зброя, а культура допоможе врятувати Україну.

Лев Скоп каже, що з дитинства любив церкву у Дрогобичі, коли там знімали дошки, він набирав мішками і ніс їх додому до майстерні. «Коли церкву ремонтують, то викидають старі дошки, я їх збираю і несу додому. Вони ж освячені багато разів, та і врешті гарно виглядає», — говорить митець.

lev_skop_.jpg

Лев Скоп
Лев Скоп

Починав Лев Скоп такий іконопис 25 років тому, тоді його в Україні ніхто не зрозумів, навіть закидали, що на смітті малює. А ось поляки на першій же виставці все розкупили, — згадує митець. Крім власне ікон із зображенням святих, у Лева Скопа зображені ще й просто українці, дуже багато дівчат у віночках. Це тому, каже художник, що він малює серцем. І його роботи — це передусім молитви.

ikony_na_gonti.jpg

Ікони на гонті
Ікони на гонті

Роботи у Скопа часто купують, замовляють на весілля, від хвороб. Митець радіє, що людям добре від того:

«Значить сталося. Я боюся того моменту, коли усім не буде подобатися. А якщо людині легше від іконки поряд, я тішуся».

Ікони митця вже побували у Слов’янську, Краматорську, сьогодні — в Артемівську, аби утворити такий собі культурний міст між Сходом і Заходом, — наголошує куратор Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак.

roboty_ikonopyscya.jpg

Роботи іконописця
Роботи іконописця

Незабаром Лев Скоп працюватиме над новими роботами у своїй майстерні. Іконописець переконаний, що коли людина з відкритим серцем щось дає нужденним, то отримує врешті сама набагато більше. Він наразі дає, бо від продажу ікон купив для військових тепловізори і бронежилети. Хоча мріє, як усі українці, аби кожен вояк повернувся додому, бо українці, на його думку, мирна нація землеробів. А вже час орати землю.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+