Слухати

Поліцію Києва нагородили «відзнакою гендерної рівноваги»

22 вересня 2015 - 16:10
«Громадське радіо» поспілкувалося з представниками нової поліції
Поліцію Києва нагородили «відзнакою гендерної рівноваги» / Новини на Громадському радіо

Патрульна поліція Києва отримала «відзнаку гендерної рівноваги» за зусилля в подоланні гендерного розриву в Україні. Катерина Левченко, президентка жіночого центру «Ла Страда-Україна», вручила сьогодні нагороду представникам нової патрульної поліції в номінації «За практичний внесок в реалізацію принципу рівних прав і можливостей чоловіків і жінок в Україні».

«Ми створили цю відзнаку і вручаємо її вже більш ніж 6 років, для того, щоб показувати, що у нас є певні прогреси у впровадженні гендерної рівності у суспільстві. Дуже добре говорити про те,  коли хтось робить добре, але людям теж дуже приємно отримати таку відзнаку», — сказала вона.

canon2_011.jpg

Катерина Левченко
Катерина Левченко

Катерина Левченко зазначила, що 30% поліцейських  —  жінки.

«Ми розглядали ще три артефакти, серед них позитивні приклади реклами, але зрозуміли, що патрульна служба поза конкуренцією. Це перед  усім тому, що тут реалізується принцип рівних прав та можливостей чоловіків і жінок», — додала вона.

На нагородженні мала бути Ека Згуладзе, але з невідомих причин вона не з’явилася. Натомість «Громадське радіо» поспілкувалося з представниками нової поліції.

 «Я очень доволен работой девушек в полиции; при первом наборе девушек в полицию пришло очень много и многие даже не подозревали, что от девушек будет столько пользы. В каких-то конфликтных ситуациях они могут найти решение, до которого парни бы не додумались», — впевнений інспектор патрульної служби Сергій Лебедєв.

sergiy_lebyedyev.jpg

інспектор Сергій Лебедєв
інспектор Сергій Лебедєв

Він додає, що дівчата вже не мають страху через відсутність досвіду.   

«Буквально в самом начале, может из-за нехватки опыта, может им немного страшно было, но сейчас уже 2-3 месяца девушки адекватно, спокойно справляются, даже лучше, чем некоторые парни», — говорить Сергій Лебедєв.

Інспекторка Наталія Миколаївна говорить, що вона пішла в нову поліцію,  аби служити своїй країні, а також щоб реалізувати свою дитячу мрію. На її думку, призначення нагороди було правильним рішенням.

«Дуже приємно, що в поліції у нас є 30% жінок, це радує, що нас поважають і приймають на таких же правах, що чоловіків. Але гендерної рівності в Україні не вистачає, це точно.  Але це ж може змінитися», — додає інспекторка.

canon2_016.jpg

Наталія Миколаївна
Наталія Миколаївна

Довідка: відзнака ґендерної рівноваги  надається  Інформаційно-консультативним жіночим центром з 2009 року двічі на рік — в дні весняного і осіннього рівнодення. На отримання відзнаки можуть претендувати ініціативи, вчинки, а також процеси, дії, телепрограми тощо, які сприяють утвердженню ґендерної рівності і трансформації суспільства з метою повної реалізації принципу рівних прав жінок і чоловіків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+