Слухати

Турчинов на виставці зброї: ворога треба не умовляти, а зупиняти / Новини на Громадському радіо

Турчинов на виставці зброї: ворога треба не умовляти, а зупиняти

22 вересня 2015 - 22:10
В Київі відкрилась ХІІ міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека 2015». На виставці були представлені як українські новинки військової промисловості, так і вироби іноземних компаній

У своїй вступній промові секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що український оборонний комплекс наразі випускає зброю та техніку, що є однією з найкращіх в світі, бо вона випробовується в справжніх боєвих умовах:

img_4215.jpg

Олександр Турчинов оглядає експозицію
Олександр Турчинов оглядає експозицію

«Нашим стратегічним партнерам, провідним політикам світу треба зрозуміти, що ворога, агресора, треба не умовляти, не закликати до миру, а треба зупиняти. Історія довела, що шлях умиротворення агресора є бесперспективним. Тому сьогодні головним фактором мира в Європі повинна стати сильна, озброєна сучасною зброєю, українська армія. І я переконаний, що саме такі заходи, як сьогодні, будуть сприяти нам в реалізації цієї важливої стратегічної задачі», — сказав Турчинов.

img_4132.jpg

Іноземні покупці біля гелікоптера Мотор Січ
Іноземні покупці біля гелікоптера Мотор Січ

На урочистій церемонії відкриття крім Турчинова були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра оборони Ігор Павловський, заступник командувача Національної гвардії України Микола Балан та інші представники силових структур України.

Найбільшим акцентом цьогорічної виставки були потреби українських сил, що зараз воюють на Сході України. Але не тількі. Військовослужбовці інших країн також шукали собі нове озброєння в Київі. 

img_4238.jpg

Потенційні покупці з Пакістану, полковник Джемшід крайній справа
Потенційні покупці з Пакістану, полковник Джемшід крайній справа

Полковник Калі Джемшід, який представляє армію Пакистану, був у числі запрошених урядом потенційних покупців:

«Ми тількі почали оглядати все та можливо завтра подивимось більш детально. Ми зараз отримали загальне уявлення про те, що тут є, і які речі ми хотіли б подивитись, та може завтра повернемось».

lunov.jpg

Костянтин Луньов
Костянтин Луньов

Українські виробники, зокрема, завод «Ленінська Кузня», яким опосередковано володіє президент України, Петро Порошенко, також представив на виставці свою нову розробку — бойову машину «Тритон» для транспортування бійців на полі бою. Заступник генерального директора завода Костянтин Луньов каже, що іноземців новинка зацікавила:

«Их заинтересовало. Они, с одной стороны, интересовались как военные атташе, приходили — что ж вы тут делаете реально? Второй момент — критиковали, конечно. Ну по критике мы проанализируем эти замечания, попытаемся им доказать, что, может быть они не правы. А если действительно — устраним эти замечания, и я думаю, что она на внешнем рынке тоже будет востребована», — вважає пан Луньов.

img_4251.jpg

Бойова машина Тритон
Бойова машина Тритон

Тим часом, саме спецтехніка є найбільшим дефіцитом в зоні бойових дій. Військовослужбовцям, які несуть службу на передових позиціях, броньовані та й звичайні машини досі поставляються волонтерами. Нові українські машини від держави я особисто зустрічаю дуже рідко. Сподіваймося, що нове озброєння потрапить до зони проведення АТО раніше, ніж його викуплять іноземні армії.

На виставці було представлено майже 300 фірм з 9 країн світу, а загальна площа експозиції перевищила 18 тис. м2.

img_4260.jpg

Новинка заводу Богдан
Новинка заводу Богдан

img_4270.jpg

Експозиція Зброя та Безпека 2015
img_4270.jpg

img_4268.jpg

Новий БМП 1 від Житомирського бронетанкового заводу
Новий БМП 1 від Житомирського бронетанкового заводу

Марія Зав’ялова з Києва спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+