Слухати

Робота деяких виборчих комісій в Чернівецькій області може бути паралізована

23 вересня 2015 - 11:52
В Чернівецькій області виникли проблеми з формування виборчих комісій для виборів місцевих рад. Тільки п’ять-шість, а подекуди й одна партії подала своїх представників для роботи у комісіях
Робота деяких виборчих комісій в Чернівецькій області може бути паралізована / Новини на Громадському радіо

Така ситуація може поставити під загрозу проведення виборів в певних населених пунктах області, переконують спостерігачі.

Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп розповів, що у зв’язку з тим, що більшість партій не подали своїх членів в комісії, виборчий процес в області контролюється п’ятьма політичними партіями.

«Ми маємо навіть ситуацію, коли ці комісії не повністю укомплектовані або знаходяться на межі кількості членів, які потрібні для кворуму засідань. Тобто може статись ситуація, коли хоча б двоє-троє членів відповідних комісій, де є мінімальна кількість членів, не зможуть взяти участь в засіданні, тоді засідання цієї комісії буде неправомірним. А відтак робота цих комісій буде паралізована», — зауважив Тарас Прокоп.

Заступник голови Чернівецької обласної виборчої комісії Василь Чорней переконує, що ці проблеми не зірвуть процес виборів в краї. Бо мінімальну кількість членів комісії зуміють зібрати для початку роботи.

«Ми сьогодні стоїмо перед дилемою, як з цим бути. Тому що є випадки, коли до комісії кандидатур на членів подали дві чи три партії. Це для нас є проблема. Це негативно, адже є партії, які несерйозно віднеслись до виборів», — сказав Василь Чорней.

Найбільше членів до виборчих комісій подали парламентські партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Народний фронт, Радикальна партія. 

Заступник голови Чернівецької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Альона Гливко розповіла, що партія укомплектувала всі виборчі комісії своїми представниками, адже їх представники балотуватимуться у всі ради. І вони будуть контролювати виборчий процес, щоб провладні партії не зловживали. 

«Важко взагалі зараз мобілізувати людей і залучити до роботи у виборчих комісіях. Наприклад, в комісіях по селах найважче знаходити людей. Тому що вони не мають часу і бажання йти на вибори. До прикладу, в моєму окрузі людей ніби подали, але потім всі відмовились. І лишилось два представника від «Батьківщини». І от вони зараз сидять в тій виборчій комісії і просять районну комісію додати їм ще людей в комісію», — розповіла Альона Гливко.

Заступник голови обласного секретаріату партії «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Сергій Добржанський каже, що вони дійсно намагались заповнити всі виборчі комісії своїми представниками. Партія подала більше 400 представників в різні комісії області. 

«Ми в основному це зробили для того, щоб вибори не були зірвані. Тому що, якби ми це не зробили і не ввели своїх людей у виборчі комісії, то не було б критичного мінімуму дієвої комісії і не було б можливості провести вибори на нижчих рівнях. Якщо за обласну, міську та окремі районні ради була навіть де-не-де конкуренція, то уже ради нижчих рівнів просто не цікавлять партії, яких цікавить тільки область і місто», —  розповів Сергій Добржанський. Він запевнив, що їхні члени комісії будуть керуватись виключно нормою закону.

«Ми їм роз’яснювали. Будь-яке порушення закону призводить до кримінальної відповідальності. Нікого прикривати, приховувати і так далі ми не збираємось», — наголосив Сергій Добржанський.

Такі проблеми з формуванням виборчих комісій виникають не вперше, зауважила Альона Гливко:

«На президентських виборах 2014 року у нас була схожа ситуація, коли були зареєстровані кандидати в президенти, але вони не подавали своїх представників в обласні, окружні і районні виборчі, дільничні виборчі комісії. Були комісії, в яких не вистачало людей для кворуму від встановленого законом мінімального складу. І до нас звертались сільські голови, щоб ми доукомплектовували комісії по селах».

Наразі в Чернівецькій області триває процес висунення кандидатів в депутати та на посади голів місцевих рад. Процес триватиме до 30 вересня.

Надія Вірна з Чернівців для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+