Слухати

На Львівщині пройшли міжнародні навчання рятувальників за 8 мільйонів гривень

24 вересня 2015 - 15:49
Оплачувала навчання, в яких взяли участь представники 34 країн, як українська сторона, так і НАТО. Альянс виділив на це 5 мільйонів гривень
На Львівщині пройшли міжнародні навчання рятувальників за 8 мільйонів гривень / Новини на Громадському радіо

400 людей з особового складу, понад 50 одиниць техніки, кілька десятків службових собак, 2 гелікоптера і ще 2 літака — такі засоби були застосовані сьогодні під час демонстраційної частини навчань «Україна — 2015», які тривають у Львові.

navchannya_u_lvovi_0.jpg

Навчання на Львівщині
Навчання на Львівщині

mizhnarodni_navchannya_na_lvivshchyni.jpg

Міжнародні навчання на Львівщині
Міжнародні навчання на Львівщині

Понад тисячу рятувальників з різних країн взяли участь у масштабних навчаннях під егідою НАТО, аби відпрацювати спільні дії при масштабній надзвичайній ситуації. За словами представників організації, Україна як майданчик для навчань була обрана не випадково, це символ того, що альянс зацікавлений у співпраці не лише у військовому контексті.

navchannya_koshtuvaly_8_mln._gryven.jpg

Навчання коштували 8 млн гривень
Навчання коштували 8 млн гривень

Як заявив голова Державної служби надзвичайних ситуацій Михайло Чечоткін, Україна вперше прийняла подібні навчання під егідою НАТО:

«Завершительная стадия практический занятий показала в очередной раз, что совместные аварийно-спасательные подразделения готовы выполнять все задачи по ликвидации чрезвычайных ситуаций техногенного и природного характера любой сложности. Хочу сказать, что это не просто учения, это доказательство, что Украина бесповоротно будет интегрироваться в европейскую систему гражданской защиты, а также это позиция НАТО по отношению к Украине в поддержке ее позиции в той войне, которую развязала Российская Федерация против нашей страны».

ryatuvalnyky_tushyly_lisovu_pozhezhu.jpg

На навчаннях рятувальники тушили лісову пожежу
На навчаннях рятувальники тушили лісову пожежу

Вітчизняні рятувальники, які брали участь у навчаннях говорять, що їхню роботу високо оцінили як представники НАТО, так і іноземні колеги. Про деталі «Громадському радіо» розповів заступник начальника управління реагування головного управління у Львівській області Микола Гуменюк:

«Всі чотири дні ми тренувалися, починаючи від командно-штабних тренувань, закінчуючи практичною фазою проведення навчань. Наші рятувальники показали себе на найвищому рівні. Керівництво навчань зі сторони НАТО дуже високо оцінило роботу всіх рятувальників з України. Навчання такі масштабні НАТО проводить щороку, але в Україні такі навчання суто по виконанню завдань з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій — це вперше разом з НАТО».

ryatuvalnyky.jpg

Рятувальники
Рятувальники

За словами Голови Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій Франчески Тардіолі, ці навчання — приклад того, що Альянс опікується не лише військовими справами:

«Как вы сегодня наглядно имели возможность наблюдать, НАТО — это не только военная структура, это также и гражданские действия. И мы уделяем огромное значение планированию действий на случай чрезвычайных ситуаций. НАТО имеет уже большую историю сотрудничества с Украиной. И естественно, что в данное, очень непростое время, мы искренне рады и горды, что мы смогли провести эти учения здесь, в Украине».

Під час демонстраційної частини рятувальники знешкоджували вибухівку, витягали людей з-під завалів і з даху будівлі, тушили пожежу в багатоповерховому будинку, а також лісову пожежу, займались порятунком цивільних після ДТП та протидіяли загрозі отруєння хімічними речовинами. Варто віддати належне статистам, які виконували роль постраждалих. Вони сумлінно зображали шоковий стан та поранення.

Ірина Гречана зі Львова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+