Слухати

Росіянина і бійця АТО Гроцкова залишили під вартою за участь в мітингу під ВР / Новини на Громадському радіо

Росіянина і бійця АТО Гроцкова залишили під вартою за участь в мітингу під ВР

24 вересня 2015 - 17:48
Бійця АТО, росіянина Гроцкова суд залишив під вартою. Адвокат наголошує на численних порушеннях під час затримання, зокрема на тому, що в управління його доставили в багажнику легкової автівки

Апеляційний суд Києва залишив під вартою росіянина Володимира Гроцкова, затриманого після заворушень під Радою 31 серпня. Володимир Гроцков є учасником АТО і має громадянство Російської Федерації.

Його вперше заарештували відразу після протестів під парламентом. Як з’ясував Андрій Деманський, адвокат росіянина, єдиним наразі відомим доказом проти нього є покази міліціонерів — які розповіли, що Гроцков стояв у натовпі, звідки кинули гранату.

«Володимир Гроцков на сьогоднішній день обвинувачується в громадських заворушеннях та у вчиненні непокори представникам правоохоронних органів», — заявив адвокат.

Під час засідання Андрій Деманський звертав увагу на численні правопорушення при затриманні Гроцкова, наприклад на те, що довгі години правоохоронці відмовляли йому в доступі до адвоката.

dsc06401.jpg

Адвокат Андрій Деманський
Адвокат Андрій Деманський

«Окремої уваги заслуговує той факт, яким чином він був доставлений до райуправління міліції. Його доставили в багажнику легкової автівки», — додав Деманський.   

Крім того, адвокат росіянина з’ясував, що немає жодних підстав до тримання Гроцкова під вартою, оскільки через свою ситуацію він не може втекти за кордон: через свою участь в конфлікті на Донбасі повернутися до Росії не може; на захід виїхати теж не має можливості через відсутність візи.

dsc06375.jpg

Апеляційний суд Києва залишив під вартою росіянина Володимира Гроцкова
Апеляційний суд Києва залишив під вартою росіянина Володимира Гроцкова

На думку Тамари Шевчук, волонтерки, котра активно допомагає батальйону, справа є чисто політичною.

«Я знаю цю людину, це боєць батальйону ОУН, я їм допомагаю, я їхній волонтер, тобто я впевнена, що ця людина не могла нічого такого скоїти і тому ми прийшли його підтримати», — поділилася волонтерка.

dsc06402.jpg

Судді зачитують вирок
Судді зачитують вирок

Спеціально для «Громадського радіо» вирок також прокоментувала цивільна дружина Володимира Гроцкова Ярослава Парака.

«Те, що судді обрали таку міру запобіжного заходу, це просто політичне свавілля. Я думала, що брали просто випадкових людей, але потім дізналася про те, що крім Володимира також затримали одного активіста із Донецька, тобто я думаю їх затримували по такому ключу, нібито провокаторів, а це ж українські патріоти. Він завжди був не байдужим до різних несправедливостей, він у себе в Росії антипутінські листівки клеїв,  завжди він був за правдою, і тому я думаю, що причиною прихильності Володі до нас, до України, було те, що на нашому боці правда», — розповіла вона.

dsc06357.jpg

Володимир Гроцков спілкується з дружиною
Володимир Гроцков спілкується з дружиною

Прокурор Козлов, який на даний момент займається справою, відмовився коментувати вирок та дати будь-яке пояснення. 

Кароль Лучка, спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+