Слухати

У Костянтинівці городяни за свої кошти ремонтують покрівлю в багатоповерхівках / Новини на Громадському радіо

У Костянтинівці городяни за свої кошти ремонтують покрівлю в багатоповерхівках

24 вересня 2015 - 11:51
Житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи) вартість матеріалів обіцяють вираховувати з квартплати, вартість робіт — ні

У квартирі Тетяни Поснікової, що мешкає по вул. Калмикова, тече років 5. Кожного разу, як іде дощ, відра стоять по усіх кімнатах. Цвіль по стінах і шпалери висять на дверях — сохнуть. Пані Тетяна каже: ходити до ЖЕКу сил і нервів вже немає, кожного разу одне й те саме відповідають.

«Как течет, я все время хожу, пишу заявление. И то, я начала писать последние пять лет, а до этого я не писала. Нет работников, нет материала».

shpalery_shcho_vysyat_vid_vology.jpg

Шпалери, що висять від вологи
Шпалери, що висять від вологи

Таких, як Тетяна, у Костянтинівці багато. Загалом понад 3 тисячі м2 покрівлі наразі у критичному стані і потребують заміни. Грошей у комунальників на це немає. За літо відремонтували 4 тис м2. Нещодавно у Службі єдиного замовника почали агітувати людей за свої кошти робити дах, — розповідає головний інженер СЄЗу Тетяна Щелкунова:

«Просим людей, материал в счет квартплаты. Кто может, пожалуйста, сделайте, попросите кого-то или как-то. Мы в счет квартплаты оплачиваем материалы, и газ, и рубероид, и битум, если нужно. А работу не можем».

Тетяна Поснікова найняла бригаду підрядників. Витратила і на матеріали, і на самі роботи 5 тисяч гривень. У Житлово-експлуатаційній конторі їй пообіцяли компенсувати лише половину витрат.

«Потратила 5 тисяч, обещали заплатить за материал 2400», — розповіла жінка.

dah_za_svoyi_koshty.jpg

Дах за свої кошти
Дах за свої кошти

Сума квартплати у двокімнатній квартирі Тетяни складає 75 грн на місць, тож виходить, що вона не буде платити майже 3 роки. А якщо хтось з городян хоче так провести ремонт даху над своєю квартирою, то варто збирати усі чеки для компенсації витрат на матеріали. Роботу майстрів у будь-якому разі комунальники не оплатять.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+