Слухати

У ВР готують дитячу кімнату – депутатки просять забезпечити права матерів

24 вересня 2015 - 20:24
Сьогодні до парламенту України не можна заходити з дітьми, такі правила встановлені ще з радянських часів
У ВР готують дитячу кімнату – депутатки просять забезпечити права матерів  / Новини на Громадському радіо

У Верховній Раді готують дитячу кімнату після того, як депутатки написали відповідне звернення до апарату ВР. Про це повідомляє нардепка Вікторія Войцицька, яка збирає підписи за дозвіл входити в приміщення  парламенту з дітьми, організацію кімнати для годування немовлят, пандусів для візочків тощо.

За словами депутатки, до Верховної Ради не пускають депутатів з дітьми. Верховна Рада як режимний об’єкт має свої обмеження, які формально ніяк не закріплені і є звичкою ще з радянських часів.

«Моя помічниця на громадських засадах Ірина Твердовська сьогодні намагалася зайти зі своїм сином, якому більше 5 років, в приміщення, і, на жаль, їй довелося пройти моральні випробування. І свідком цього була її дитина. Їй  відмовляли в тому, щоб вона зайшла з дитиною, а її не було на кого залишити. І дитинка спостерігала за цими всіма моментами, і, звичайно, був сам стурбований. Все це абсолютно є неприйнятним і принизливим», — розповідає Вікторія Войцицька.

Депутатка вирішила зайнятися цим питанням не випадково, вона зараз при надії, очікує на поповнення в сім’ї. За її словами, в цивілізованих країнах забезпечення прав мам і тат на робочому місці та в парламенті — є обов’язковим.  

А ось і підтвердження позитивних змін в українському Парламенті — дитяча кімната в процесі підготовки до прийняття госте…

Posted by Victoria Voytsitska on 21 вересня 2015 р.

«В зверненні 3 моменти. Дитячу кімнату вже роблять. Не дочекавшись нормального подання у ВР на це вже відреагували. Треба віддати належне, ми зверталися неофіційно до спікера пана Гройсмана, це було декілька місяців тому. Бо без його підтримки, я так думаю, такі б рухи ніхто не робив. Треба ще вирішити питання, зрозуміти чи дійсно існують якісь обмеження стосовно того, щоб заходити з дітьми в приміщення. А третє – організація пандусів для візочків, але мені здається в більшості входів це питання вирішено», — впевнена Вікторія Войцицька.

Сьогодні почали збирати підписи під зверненням до Голови Апарату ВР щодо надання можливості входити в приміщення ВР з ді…

Posted by Victoria Voytsitska on 14 вересня 2015 р.

Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду вважає, що в Україні жінкам з дітьми дуже важко вести активне соціальне життя.

«Обладнаних місць дуже мало, де б мама себе почувалася вільно з дитиною, не кажучи вже, щоб годувати. А просто навіть перевдягнути, або змінити памперси. Взагалі-то омбудсмен, було б непогано, якби вона цим займалася, тому що вона по правам людей має відслідковувати такі речі, і подавати їх на розгляд, щоб приймалися рішення і змінювалась ситуація. Я думаю, це має ініціюватися саме нею. Ну і за допомогою громадських організацій, які мають це робити», — вважає Олеся Бондар.

Соціологиня Тамара Марценюк зазначає, що в Україні 10 років тому був прийнятий закон про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. 

«Там є стаття 17 з приводу того, що роботодавець зобов’язаний, це надати можливість працівникам поєднувати сімейні та робочі обов’язки. Верховна Рада не повинна жодним чином бути винятком, а радше має бути прикладом. Як показує досвід Європи, можливо ви бачили фотографії, як італійська депутатка Європарламенту з дитиною навіть на робочому місці, вони там разом голосують, піднімають руки. Як на мене ВР повинна бути прикладом можливості для працівників, незалежно від статі, і для жінок і для чоловіків, мати можливість прийти на роботу з дитиною», — розповідає Тамара Марценюк.

longform-original-29 631-1 426 253 909-16_0.jpg

Депутатка Європарламенту Лічія Ронзуллі
Депутатка Єропарламенту Лічія Ронзуллі

За словами Тамари Марценюк, українські підприємці вже використовують такий позитивний досвід Європи.

«Зараз лідером є бізнес. Тому що бізнес зрозумів. Коли працівники і працівниці менше перебувають у стресі, вони є більш працездатними. Коли вони мають кращу можливість поєднувати роботу і сімейні обов’язки, вони краще працюють, менше стресів, менше втомлення. І тому бізнес більш активно такі можливості надає», — додає вона.

Раніше в Україні проходив конкурс на кращого роботодавця року, щодо забезпечення рівних прав і можливостей батьків та матерів. Міністерство соціальної політики повинно було стати продовжувачем традиції, але проект закрився.

Міла Мороз, для «Громадського радіо».

 

logo  За фінансової підтримки Уряду Швеції.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+