Слухати

В Нацгвардії будуть реабілітовувати військових та їх родини — психолог

28 вересня 2015 - 15:46
Лише 20% сімей, за словами військового психолога, готові звертатися за допомогою до спеціалістів
В Нацгвардії будуть реабілітовувати військових та їх родини — психолог / Новини на Громадському радіо

В Нацгвардії відпрацьована система реабілітації для учасників АТО, так звана програма декомпресії. Про це «Громадському радіо» розповів військовий психолог підполковник Сергій Чижевський. Програма передбачає психологічну підтримку, як учасників бойових дій, так і їхніх родин.

«У нас є чудовий приклад у Волинській області, у місті Луцьк, коли у одній військовій частині Нацгвардії за два тижні до прибуття підрозділів із зони АТО, командиром частини було запрошено всіх членів сімей військовослужбовців в зоні АТО на просвітницьку співбесіду, круглий стіл, за участі психологів цивільного сектору», — повідомив він.

4ygensky_0.jpg

Сергій Чижевський, фото з uacrisis.org
Сергій Чижевський, фото з uacrisis.org

За його словами, на зустріч прийшли лише 20% родичів.

«Народ, на жаль, не завжди розуміє цю проблему, і не навчений ще, що потрібно звертатися до психолога у  разі тих чи інших кризових життєвих ситуацій», — розповів підполковник Чижевський.

Психолог наводить приклад американської статистики, яка свідчить про те, що у 90% сімей ветеранів відбуваються розлучення після повернення до мирного життя.  Все через те, що ані родини, ані військові не готові до прибуття додому. 

«Ця підтримка буде для одних здійснюватись декілька хвилин, для інших вона буде проходити декілька років. Те, що стосується сектору військових психологів, то у нас ця система, на жаль працює до моменту демобілізації. Наші військові  психологи працюють лише в межах свого підрозділу. Співпрацюючи з громадськими організаціями, ми робимо крок вперед, для того, щоб ці дружини знали, де в їх населеному пункті знаходяться відповідні центри, фахівці, які можуть надати допомогу», — додав він.

Міла Мороз

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+