Слухати

На півночі Донеччини проходить презентація книги Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу»

29 вересня 2015 - 17:40
До збірки увійшли вірші, які написані в період війни на Донбасі, а також більш ранні твори автора, в яких передчувався конфлікт
На півночі Донеччини проходить презентація книги Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» / Новини на Громадському радіо

Як розповіла журналісту «Громадського радіо» Дмитру Пальченку Любов Якимчук, вона не «підкована» у політичних питаннях, проте розуміється на культурі. І хоче своїми віршами про Донбас зробити внесок у сучасну українську культуру.

«Моя книга називається «Абрикоси Донбасу». У ній йдеться про світ мого дитинства, бо я народилася на Луганщині, я там вивчилась… Ця книга і про любов, і про війну, і про надію», — говорить Любов Якимчук.

Назва книги походить від однойменної поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу».

«Власне і окрім того, до цієї поеми я придумала епіграф «Там, де не ростуть абрикоси, починається Росія». Абрикосами ми на Луганщині і, напевно, на Донеччині так само заробляли, здаючи їх на московські поїзди. Провідниці купували ці абрикоси у великій кількості і везли до Москви, тому що у Москві з абрикосами проблеми».

Також Любов розповіла, наскільки важко їй було вмовити батьків покинути підконтрольну бойовикам територію. Вона пояснює це тим, що обстріли не розпочались раптово, їх інтенсивність підсилювалась кожного дня і люди поступово до них звикли. Для них вони стали чимось буденним.

До речі, батьки Любові Якимчук також тривалий час перебували у Первомайську Луганської області. Це місто — одне з тих, що найсильніше постраждало від обстрілів.

Дмитро Пальченко з Краматорська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+