Слухати

Проти бурштинокопачів українські силовики закріпили позиції в лісах Волині / Новини на Громадському радіо

Проти бурштинокопачів українські силовики закріпили позиції в лісах Волині

30 вересня 2015 - 14:34
Маневицькому районі Волинської області поблизу сіл Лісово, Вовчецьк і Костюхнівка, свої позиції закріпили українські силовики

Нагадаємо, в ніч з 28 на 29 вересня велика кількість незаконних бурштинокопачів з інших регіонів (зокрема, Рівненської і Львівської областей) намагалася прорватися на «клондайк» бурштину. Правоохоронцям вдалося затримати 193 особи. Інші втекли.

zatrymannya_burshtynokopachiv.jpg

Затримання бурштинокопачів
Затримання бурштинокопачів

Тепер на бурштинових фронтах укріплені блокпости. В охороні громадського порядку беруть участь силовики з 5-ти областей України. Кореспондентка «Громадського радіо» побувала на місці 29 вересня ввечері. Про ситуацію розповів боєць батальйону «Світязь» Микола.

«Кажу, там сотні людей було. Машин не знаю, скільки. Ну, ми не пускали. В нас було 5 людей зі «Світязя» на блокпосту. Їх сотні. Стримати було нереально. Ну, але ми стримали, і ні одна машина не проїхала. Вони бачать, що не можна проїхати, то вони машини полишали на дорозі. І пішки в ліс побігли з лопатами», — пригадує нещодавні події чоловік.

«Не було такого, щоб когось там побили. Було, що витягували з машини. Ну, все згідно закону. А так, щоб хтось постраждав, такого не було. Не знаю, що тут в лісах відбувалося, бо тут же не наш тільки один підрозділ. Тут багато підрозділів стоїть», — переконує боєць.

Чоловік тривалий час з іншими бійцями роти «Світязь» охороняли інший бурштиновий «клондайк», що поблизу залізничної колії. Незабаром він знову планує повертатися на Схід.

«Я вже вчора дзвонив до хлопців. Скоріш би на ротацію, кажу. Бо там виходить зараз простіше, ніж тут», — впевнений Микола.

lopaty_yaki_vyluchyly_v_kopachiv.jpg

Лопати, які вилучили у копачів
Лопати, які вилучили у копачів

На місці облаштовані намети бійців, кілька автобусів, трактор та інша техніка для того, щоб засипати викопані ями. Бійці між собою припускають, що ситуація затягнеться надовго. І їм доведеться тут затриматися.

Жителі з сіл поблизу допомагають охороняти територію. Двох чоловіків, які направлялися з лісу, кореспонденти зустріли по дорозі до бурштинових копалень.

«Думаєм, що так воно не робиться. Як не є, ми ж місцеві і нам не дають копати. Приїхали вчора Рівненські, Сарненські, з усіх областей і копають. В першу чергу, треба якось узгоджувати з місцевими», — висловлюють свою думку про те, що відбувається, жителі села Костюхнівка.

Чоловіки кажуть, що на інших копальнях незаконні роботи вже довгий час не велися. Голова сільської ради Костюхнівки порівнює нашестя бурштинокопачів з монголо-татарською навалою.

«Якийсь час з Рівненської, з Житомирської областей приїхала така маса людей. Даруйте, але це якесь нашестя, монголо-татарське нашестя. Я не боюся цього слова. Це колорадські жуки, які напали на якусь тут незнану територію», — каже він.

На думку голови сільради, ситуацію врятують тільки радикальні заходи:

«Вони їхали через Костюхнівку. Вони їхали. Потім знайшли методи, шляхи виїхати через Медвежку, потім через Бетонку їхати і там пройти. Хіба то вихід? То не є вихід. Мій вихід один — радикальні заходи приймати від і до».

avtivka_kopachiv_yaka_postrazhdala_pid_chas_podiy_vnochi_28-29_veresnya.jpg

Автівка копачів, яка постраждала під час подій вночі 28-29 вересня
Автівка копачів, яка постраждала під час подій вночі 28-29 вересня

Силовики, які перебувають на місці, прогнозують загострення ситуації за кілька днів.

Сьогодні під час сесії Волинської облради депутати підтримали проект рішення «Про стан і вжиті заходи щодо досудового розслідування окремих справ з приводу виявлених порушень незаконного видобутку бурштину». Місцеві обранці звернулись до Генеральної прокуратури України щодо неналежного прокурорського нагляду у сфері охорони та раціонального використання надр». А от  створення  підприємства «Бурштин Волинь» анонсували ще півроку тому. Кілька разів саме з цього приводу зривалися сесії обласної ради. 23 вересня на цьому наполягав під час зустрічі з копачами і голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. І поки питання будуть вирішувати у владних кабінетах, там на бурштинових фронтах — закон писаний не для всіх.

Депутати облради після обіду не повернулися в зал, зірвали сесію, щоб знову не голосувати за створення КП «Бурштин Волині».

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+