Слухати

У Запорізькій області кандидати порушують правила передвиборчої агітації

30 вересня 2015 - 18:25
Зокрема, використовують благодійні фонди для проведення агітаційних акцій. Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА, що займається спостереження за проведенням місцевих виборів в Україні
У Запорізькій області кандидати порушують правила передвиборчої агітації  / Новини на Громадському радіо

За словами прес-секретаря громадянської мережі ОПОРА у Запоріжжі Катерини Коротченко, порушення, котрі фіксуються у Запоріжжі, є характерними для всієї України.

«Кандидат имеет право из своего избирательного фонда выделять деньги на проведение мероприятий. Он не должен подписывать благотворительный фонд под проведение мероприятия. Это считается нарушением», — зазначила Катерина Коротченко.

Також громадські спостерігачі констатують низький рівень роботи з кадрами у більшості партій, що борються за владу у регіоні. Про це свідчить кількість замін, котрі політични сили роблять у складах тервиборчкомів. З моменту формування комісій вже відболуся 43 таких заміни. Лідирує Радикальна Партія.

За словами представниці ОПОРИ, занепокоєння спостерігачів викликає і рівень підготовки людей, котрі працюють у комісіях — він достатньо низький. 

«Если взять ТВК, их особо никто не обучает и серьезно этим не занимается. Из опыта выборов в Чернигове, где я была наблюдателем, там закон знают не все члены ТВК. И в этом проблема. Мы им подсказывали по закону что делать», — підкреслила прес-секретар запорізької ОПОРИ.

Серед інших порушень, виявлених спостерігачами: початок агітації та розміщення білбордів задовго до офіційної реєстрації кандидатів. Також зафіксований один факт перешкоджання журналістській діяльності: представницю громадянської мережі ОПОРА не пустили на засідання місцевого осередку «Опозиційного блоку», після чого була викликана міліція. 

Максим Щербина з Запоріжжя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+