Слухати

Чиновникам заборонили вимагати від українців довідки про реєстрацію майна та бізнесу

01 жовтня 2015 - 10:52
Міністерство юстиції с 1 жовтня безкоштовно відкриває свої реєстри для інших державних структур. Зміни стосуються не тільки реєстрів підприємців та майна, а й ще багатьох баз даних Мін'юсту
Чиновникам заборонили вимагати від українців довідки про реєстрацію майна та бізнесу / Новини на Громадському радіо

Тепер державні службовці зможуть брати довідки власноруч у відкритому реєстрі Міністерства юстиції.

З 1 жовтня 2015 року жоден державний орган не матиме права вимагати даних, що містяться в реєстрах Мін’юста, зокрема реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та реєстрі речових прав. Також від вас не можуть вимагати довідок про народження чи шлюб. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Сергій Петухов. Оскільки держслужбовці матимуть безкоштовний доступ до реєстру, вони зможуть це зробити власноруч і отримати цю інформацію без звернень за виписками та довідками. 

Громадяни отримуватимуть необхідну інформацію, документи та довідки з відкритих реєстрів, інформує Еспрессо-ТВ. Їх перелік такий:

- Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів

- Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України

- Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів

- Єдиний реєстр нотаріусів України

- Спадковий реєстр

- Єдиний реєстр довіреностей

- Державний реєстр обтяжень рухомого майна

- Єдиний реєстр громадських формувань

- Реєстр атестованих судових експертів

- Реєстр методик проведення судових експертиз

- Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

- Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

- Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

- Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень

- Реєстр громадських об’єднань

- Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності

- Державний реєстр актів цивільного стану громадян

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

- Державний реєстр баз персональних даних.

Інформацію щодо кількості підключених організацій до Державного реєстру речових прав та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців можна переглянути тут.

Як повідомляв міністр юстиції України Павло Петренко, 30 вересня на засіданні Уряду було ухвалено постанову, яка забезпечує відкриття з 6 жовтня всіх майнових реєстрів. Разом з тим буде розширено доступ громадян до реєстрів, які оперуються Міністерством юстиції. Українці зможуть отримувати інформацію щодо майна за прізвищем будь-якої особи: 

«Що це значить для простого українця? Увівши прізвище, ім’я та по-батькові, наприклад, вашого місцевого чиновника, депутата чи прокурора, ви можете дізнатися, які квартири чи інші об’єкти нерухомості на нього зареєстровані», — написав пан Петренко на своїй сторінці Facebook.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+