Слухати

Представники ЛГБТ просять у Президента доповнити ст.42 КУ про дискримінацію

01 жовтня 2015 - 12:10
На сайті електронних звернень до Президента України петиція проти дискримінації геїв та лесбійок набрала 3426 голосів за два дні
Представники ЛГБТ просять у Президента доповнити ст.42 КУ про дискримінацію / Новини на Громадському радіо

ЛГБТ-спільнота звернулась до Президента з проханням закріпити на конституційному рівні відповідальність за дискримінацію представників секс-меншин. На їх думку, сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність мають бути включені до переліку ознак, дискримінація за якими заборонена (ст. 42 проекту Конституції).

«Стаття 42 проекту нової Конституції забороняє дискримінацію за ознаками «статі, раси, кольору шкіри, етнічного або соціального походження, генетичних характеристик, мови, релігії або переконань, політичних та інших поглядів, належності до корінних народів та національних меншин, майнового стану, місця проживання, обмеженої працездатності, віку або за іншою ознакою». Проект не містить чіткої заборони дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Виключення ознак сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, які містились в початковому проекті Конституції, зводить нанівець важливу нагоду подати чіткий сигнал для суспільства, що насильство і дискримінація щодо ЛГБТ є неприйнятними, а також нівелює можливість створити правові підстави для боротьби з таким насильством та дискримінацією», — написано у зверненні. 

Автор петиції згадав останній Київський Марш рівності в червні 2015 року, на якому через напади осіб, незгодних з ідеологією ЛГБТ-спільноти, було поранено майже два десятки правоохоронців та учасників Маршу. 

«Ми переконані, що ваші чіткі заяви на підтримку прав людини, такі, як зроблена напередодні Маршу рівності 5 червня 2015, надають України можливість повною мірою реалізовувати свої права людини. Ці заяви є також чітким сигналом владі та суспільству, що всі люди повинні бути наділені однаковими правами, без дискримінації або страху перед насильством.  Ми звертаємось до Вас із проханням використати ваш політичний вплив, авторитет та повноваження для того, щоб сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність були включені до ст. 42 проекту Конституції. Ми закликаємо Вас як гаранта конституційних прав в Україні, та в якості Глави держави проявити лідерську позицію в цьому важливому питанні прав людини і виступити за політику недискримінації без будь-яких винятків», — написано у зверненні. 

До закінчення збору необхідних підписів залишилося 60 днів. Кількість тих, хто підтримав звернення щодо дискримінації представників ЛГБТ, становить 3426 осіб. 

Крім того, вперше в історії три найбільші правозахисні організації Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch випустили спільну заяву та закликали Петра Порошенка продовжувати і надалі відкрито й активно підтримувати ідею повної реалізації всіх прав людини всіма людьми в Україні та наполягати на включенні всеохоплюючих антидискримінаційних положень до нової Конституції (стаття 42), включно, з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю в якості захищених ознак та закріплення повної рівності ЛГБТІ перед законом в Україні. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+