Слухати

Вища рада юстиції проситиме звільнити суддю, який саджав майданівців / Новини на Громадському радіо

Вища рада юстиції проситиме звільнити суддю, який саджав майданівців

01 жовтня 2015 - 16:19
ВРЮ прийняла рішення звільнити дніпропетровського суддю Бібіка М. М. Рада вирішила подати звернення до президента з поданням про звільнення судді, який судив майданівців

У четвер в Києві Вища рада юстиції прийняла рішення звільнити дніпропетровського суддю Бібіка Миколу Миколайовича. Суддя Бібік — відомий суддя Бабушкінського районного суду Дніпропетровська, який виголошував незаконні рішення по арештах майданівців у 2014 році. ВРЮ проголосувала за внесення Президенту подання про звільнення судді.

За даними Тимчасової слідчої комісії, суддя Бібік порушив присягу, проти нього порушено кримінальне впровадження, наразі він знаходиться в розшуку МВС. Там зазначена дата зникнення — 10.03.2015, тобто пройшло більше, ніж півроку.

bibik.png

Про Бібіка на сайті МВС
Про Бібіка на сайті МВС

«Висновок ТСК стосовно п. Бібіка підтверджений і після ретельно дослідження обставин Вища рада юстиції дійшла до висновку про необхідність підтримання цього подання, і направила Президенту подання на звільнення. Абсолютно такі самі висновки будуть прийняті Вищою радою юстиції стосовно суддів, які порушують закон і надалі, тобто змінився підхід до того, як оцінюються рішення суддів, і цей підхід змінено відповідно до законодавства», — прокоментував «Громадському радіо» Ігор Бенедисюк, голова ВРЮ.

dsc06979.jpg

Ігор Бенедисюк
Ігор Бенедисюк

На цьому ж засіданні розглядали справу іншого дніпропетровського судді  — Решетника. 

«В отношении их есть подозрения по ст. 371 ч.3 и 375 ч.3, за которое грозит лишение свободы от 5 до 10 лет. К уголовной ответственности мы добились, чтобы их привлекли. Это решение, оно больше важно для информационного пространства. Что судьи, которые принимали незаконные решения, все таки наказаны, их отстранили от судейства и они больше не будут чинить правосудие. Потому что, получается, мы проверяем судей, а они в это время спокойно продолжают выносить решения», — впевнений правозахисник Віталій Погосян.

dsc06904.jpg

Віталій Погосян
Віталій Погосян

Розгляд справи судді Решетника, який досі працює в Дніпропетровську суддею, сьогодні відклали. Через те, що був відсутній підпис голови Тимчасової спеціальної комісії. Один з членів ТСК в перерві пояснив «Громадському радіо», що то випадковість, людський фактор.

«Скоріше всього, що це технічна помилка. Час від час в будь-яку роботу закрадується людський фактор», — прокоментував член ТСК Петро Варижко.  

dsc06955.jpg

Петро Варижко
Петро Варижко

За його словами, комісія працювала 6 місяців.

«Ми прийняли більше 3000 скарг. Більша частина була повернена в зв’язку з неналежністю нашій юрисдикції. Прийняла комісія до розгляду понад триста  заяв. Кількість суддів і заяв не співпадає, бо по одній може бути декілька суддів. З 300 заяв 66 справ ми розглянули, по 46 дійшли висновку про порушення присяги. По 5 суддям провадження були закриті, у зв’язку з відсутністю будь-яких не правових дій. І по 10-и чи 11-и матеріали передані до ВККС, у зв’язку з дисциплінарними. Решта справ лежать», —  поділився член ТСК.

dsc06885.jpg

Засідання вищої ради юстиції
Засідання вищої ради юстиції

Міла Мороз, Кароль Лучка для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+