Слухати

Шведські компанії одна за одною переходять на 6-годинний робочий день

03 жовтня 2015 - 20:23
Керівництво однієї з шведських компаній впевнене, що увійшовши у смак і відчувши збільшення вільного часу, працівник уже не зможе проміняти роботу в компанії на іншу
Шведські компанії одна за одною переходять на 6-годинний робочий день / Новини на Громадському радіо

Шведські компанії все активніше долучаються до нового тренду: зменшення тривалості робочого тижня. Замість стандартних 8 годин працівники багатьох компаній переходять на 6-годинний робочий день, пише Inspired.

«Мені здається, що 8-годинний робочий день не такий ефективний, як думають люди, — говорить Лайнус Фелдт, генеральний директор компанії, що розробляє мобільні додатки,Filimundus. — Фокусуватися на роботі протягом восьми годин надзвичайно важко. Доводиться міксувати роботу з чимось іншим для різноманітності. Стає важко розбиратися з особистим життям, проводити час з сім’єю».

Filimundus вже рік працює в такому режимі. У компанії лише рекомендують співробітникам не захоплюватися соціальними мережами і зменшити кількість робочих нарад. На думку директора, людям так простіше працювати, фокусуватися на роботі в офісі, і у них ще залишаються сили, коли вони йдуть додому.

Фелдт говорить, що побоювання про втрату ефективності роботи при зменшеному робочому дні пов’язані з помилковим уявленням про те, що люди здатні викладатися на 100% протягом восьми годин.

Більше того, у співробітників спостерігається зростання ентузіазму — вони не відчувають себе вичавленими до кінця дня, тому з більшою охотою повертаються на роботу наступного дня. Вони менше конфліктують на роботі і в цілому відчувають більшу задоволеність життям.

Інший техностартап, Brath, вже три роки працює в такому режимі. Вони використовують це як конкурентну перевагу для найму співробітників. Керівництво компанії впевнене, що увійшовши у смак і відчувши збільшення вільного часу, працівник уже не зможе проміняти роботу в компанії на іншу.

«Ми почали цінувати час більше, ніж гроші, — каже директор Filimundus. — Упевнений, що дуже багато людей вибрали б більше вільного часу навіть за меншу зарплату. Ми віримо, що щасливі співробітники — це головне для компанії. Якщо співробітники щасливі, то і компанія щаслива».

У США, країні нещадного капіталізму, обмежень з приводу робочих годин немає — на даний момент, за статистикою, середня тривалість робочого дня становить 8,7 годин. Історично одним з перших 8-годинний робочий день вводив на своїх підприємствах в рамках експерименту Генрі Форд.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+