Слухати

В Кишиневі протестуючі зробили першу спробу штурму парламенту

04 жовтня 2015 - 15:34
Маніфестанти прорвали першу лінію поліцейських, після чого лідери акції протесту спробували їх заспокоїти
В Кишиневі протестуючі зробили першу спробу штурму парламенту / Новини на Громадському радіо

Протестуючі, що прийшли на мітинг платформи DA, направили делегацію на чолі з Андрієм Нестасе в парламент — для участі в екстреному засіданні, оголошеному лідером соціалістів Ігорем Додоном. У делегації були ветерани конфлікту на Дністрі — комбатантів. Співробітники поліції відмовилися пропустити представників DA в будівлю парламенту. Про це повідомляє молдовське видання newsmaker.md.

1 443 956 469 792 154.jpg

Протести в Кишиневі/ фото: deschide.md
Протести в Кишиневі/ фото: deschide.md

Почалися зіткнення, в результаті яких комбатанти прорвали перший поліцейський кордон і впритул підійшли до дверей парламенту, який охороняли поліцейські в повній амуніції. Близько 200 осіб протестуючих намагалися прорвати другий кордон поліцейських, проте були зупинені комбатантами — ті встали в ланцюг між протестуючими і поліцією. Протестуючих намагалися заспокоїти лідери платформи DA — Андрій Нестасе і Інга Грігоріу, повідомляє інформресурс.

«Ми прийшли сюди не для того, щоб ламати двері парламенту», — сказав Нестасе, однак натовп не слухала його, вигукуючи «Jos hunta». До протестувальників вийшов лідер Партії соціалістів Республіки Молдова Ігор Додон. Його зустріли криками «У в’язницю!». Додон повідомив, що зідзвонився з усіма лідерами парламентських фракцій і запросив на екстрене засідання парламенту. Однак, за словами Додона, всі лідери фракцій відмовилися брати участь у засіданні, сказавши, що «у них інший порядок денний». Через якийсь час ситуація стабілізувалася, і протестуючі попрямували назад до площі.

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 4 жовтня, на площі Великих Національних Зборів у Кишиневі громадянська платформа «Гідність і правда» (Demnitate si Adevar — DA) проводить масштабний недільний мітинг. Маніфести проти президента й парламенту Молдови розпочалися 6 вересня 2015 року. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+