Слухати

Нововолинські шахтарі перекрили дорогу біля моста через Західний Буг / Новини на Громадському радіо

Нововолинські шахтарі перекрили дорогу біля моста через Західний Буг

05 жовтня 2015 - 17:03
Як і обіцяли, у знак протесту гірники нововолинської шахти №1 5-го жовтня близько десятої години ранку перекрили дорогу на кордоні Львівської та Волинської областей у селі Литовеж

Про це повідомляє Інформаційний сайт Західної Волині. Шахтарі вимагають виплатити заробітну плату, яку останній раз працівники вугільного підприємства отримували три місяці тому.

Вранці гірники організували збори, на яких остаточно вирішили провести акцію протесту через невиплату зарплатні та невиконання обіцянок міністром енергетики та вугільної промисловості. Рух транспорту перекривають близько ста шахтарів. Автомобілі пропускають кожні 10-15 хвилин.

dsc0252_tn-1024x685_0.jpg

Гірники вже три місяці не отримають зарплатню, фото БУГ
Гірники вже три місяці не отримають зарплатню, фото БУГ

Голова профспілкової організації шахти №1 Анатолій Мухомеджанов стверджує, що гірники не йдуть на жодні вмовляння і працюють згідно плану, який прийняли на зборах.

«Через 10-15 хвилин пропускаємо по 5 легкових автомобілів. Кожну годину – по 2 вантажівки з обох сторін. Це доказ того, що шахтарі розуміють шоферів, які сидять за кермом в очікуванні. Перед початком акції ми попередили Іваничівську районну раду та правоохоронні органи про наші дії. Конфліктів з автомобілістами не виникало», – відзначив голова профспілки шахти №1.

Зі сторони Львова виникла величезна черга транспортних засобів. 

dsc0180_tn1.jpg

Черга авто на трасі зі Львова, фото БУГ
Черга авто на трасі зі Львова, фото БУГ

Водії нервово палять в стороні, інші сприймають перепони на шляху не дуже серйозно.

У Сергія Макарова 8 років підземного стажу. Працівник шахти №1 брав участь у акції протесту під міською радою у Нововолинську, а тепер приїхав сюди з колегами, щоб привернути увагу до шахтарської проблеми, як каже,«викликати громадський резонанс».

«Думаю, що Демчишин побачить нас завтра в Києві. Сьогодні ввечері виїжджаємо в столицю, де оголосимо безстрокову акцію голодування. Минулого разу це був тільки протест», – розповідає про свої плани шахтар.

В ексклюзивному коментарі «Громадському радіо» голова Незалежної профспілки гірників України  (НМПГУ) Михайло Волинець зазначив:

«Вони страйкують вже декілька днів. І оскільки ніхто не звертає увагу на їхню акцію, вони  змушені були перекривати дорогу «Ковель-Львів» до 14 години і ввечері виїжджають на Київ. 7 жовтня представники інших областей уже приїдуть і будуть брати участь у пікетуванні Кабінету міністрів. Це буде з 11-ої до 13.30. Це будуть працівники Львівської вугільної компанії, які страйкують з 30-го вересня, також гірники з Донецької області».

За словами Михайла Волинця, масштабну акцію протесту запланували саме 7 жовтня – у Всесвітній день дій за гідну працю, щоб все-таки їх почули. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+