Слухати

Суд вважає, що гендерні квоти не є обов’язковими для застосування, — Магера

06 жовтня 2015 - 19:51
Судове рішення щодо гендерних квот не сприяє демократизації виборчого процесу. Про це заявив заступник Голови ЦВК Андрій Магера "Громадському радіо"
Суд вважає, що гендерні квоти не є обов’язковими для застосування, — Магера / Новини на Громадському радіо

За словами А.Магери, на думку судового органу, гендерні квоти, які існують в Законі про місцеві вибори, не є обов’язковими для застосування. 

«Щоб ми розуміли, було два рішення судів. Перший – за позовом  місцевої організації партії «Сила людей», а другий – за позовом партії «Самопоміч». Щодо позову партії «Сила людей, то ухвалене рішення про відмову у задоволенні позову,  і залишене в силі роз’яснення Центральної виборчої комісії. І це рішення суду набрало законної сили. Згодом був позов партії «Самопоміч» , також стосовно цього ж роз’яснення. І саме за цим позовом рішення суду першої інстанції, а саме – Київського адміністративного апеляційного суду, — було щодо скасування постанови Центральної виборчої комісії в частині пункту 4. Цей пункт якраз стосується гендерних положень.

Але згодом  Вищий адміністративний суд України скасував рішення суду першої інстанції і закрив провадження в справі, мотивуючи це тим, що вже за іншим позовом суд визначився з цього питання, і рішення було прийнято. Тому по другому позову провадження є закрите, судових рішень там вже по суті позову не існує. Існує тільки рішення суду по першому позову, а саме – позову місцевої організації партії «Сила людей». На сьогоднішній день це означає, що , на думку судового органу, гендерні квоти, які існують в Законі про місцеві вибори, не є обов’язковими для застосування. Це така позиція суду», — розповів заступник голови ЦВК.

На питання Громадського радіо, чи це рішення є відступом від демократичних реформ, на які націлилась Україна,Магера відповів:

«На мою думку, яка, однак,  не є офіційною позицією ЦВК,  але це – позиція меншості, таке рішення не сприяє демократизації виборчого процесу. І якщо Парламент вирішив застосовувати гендерні квоти у виборчому законодавстві, то жодна норма закону не може вважатися декларативною. Кожна норма закону має вважатися такою, що підлягає виконанню. Тому , я вважаю, що багато хто не зрозуміє це судове рішення не тільки в Україні, а й за її межами. На жаль».

Нагадаємо, на Волині 4 партії не зареєстрували через недотримання гендерних квот. Деякі з партійців звернулися до суду, і Волинський окружний адміністративний суд скасував постанову Волинської територіальної виборчої комісії про відмову в реєстрації

 

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+