Слухати

Суд вважає, що гендерні квоти не є обов’язковими для застосування, — Магера

06 жовтня 2015 - 19:51 94
Судове рішення щодо гендерних квот не сприяє демократизації виборчого процесу. Про це заявив заступник Голови ЦВК Андрій Магера "Громадському радіо"

За словами А.Магери, на думку судового органу, гендерні квоти, які існують в Законі про місцеві вибори, не є обов’язковими для застосування. 

«Щоб ми розуміли, було два рішення судів. Перший – за позовом  місцевої організації партії «Сила людей», а другий – за позовом партії «Самопоміч». Щодо позову партії «Сила людей, то ухвалене рішення про відмову у задоволенні позову,  і залишене в силі роз’яснення Центральної виборчої комісії. І це рішення суду набрало законної сили. Згодом був позов партії «Самопоміч» , також стосовно цього ж роз’яснення. І саме за цим позовом рішення суду першої інстанції, а саме – Київського адміністративного апеляційного суду, — було щодо скасування постанови Центральної виборчої комісії в частині пункту 4. Цей пункт якраз стосується гендерних положень.

Але згодом  Вищий адміністративний суд України скасував рішення суду першої інстанції і закрив провадження в справі, мотивуючи це тим, що вже за іншим позовом суд визначився з цього питання, і рішення було прийнято. Тому по другому позову провадження є закрите, судових рішень там вже по суті позову не існує. Існує тільки рішення суду по першому позову, а саме – позову місцевої організації партії «Сила людей». На сьогоднішній день це означає, що , на думку судового органу, гендерні квоти, які існують в Законі про місцеві вибори, не є обов’язковими для застосування. Це така позиція суду», — розповів заступник голови ЦВК.

На питання Громадського радіо, чи це рішення є відступом від демократичних реформ, на які націлилась Україна,Магера відповів:

«На мою думку, яка, однак,  не є офіційною позицією ЦВК,  але це – позиція меншості, таке рішення не сприяє демократизації виборчого процесу. І якщо Парламент вирішив застосовувати гендерні квоти у виборчому законодавстві, то жодна норма закону не може вважатися декларативною. Кожна норма закону має вважатися такою, що підлягає виконанню. Тому , я вважаю, що багато хто не зрозуміє це судове рішення не тільки в Україні, а й за її межами. На жаль».

Нагадаємо, на Волині 4 партії не зареєстрували через недотримання гендерних квот. Деякі з партійців звернулися до суду, і Волинський окружний адміністративний суд скасував постанову Волинської територіальної виборчої комісії про відмову в реєстрації

 

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+