Слухати

Прикордонники на Сході відкриють новий загін майже за 200 км від кордону

07 жовтня 2015 - 17:10
У Східному Регіональному управлінні Держприкородонслужби відкривають новий прикордонний загін у Краматорську. Говорять, що це роблять для контролю ситуації на лінії розмежування
Прикордонники на Сході відкриють новий загін майже за 200 км від кордону / Новини на Громадському радіо

Такі дії Держприкордонслужби вимушені, — пояснює помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян.

«Якщо проаналізувати ситуацію і тенденції, то там досить хитка ситуація. Дай Бог, щоб вона залишалась спокійною, але, тим не менш, загрози існують. Починаючи з проникнення з непідконтрольної території осіб, які можуть брати участь у дестабілізаційних заходах  і закінчуючи провезенням зброї, вибухівки…Тому, враховуючи всі ці загрози до моменту відновлення контролю за кордоном, діяльність цього загону буде абсолютно виправданою», — говорить Олег Слободян.

Прикордонники у Краматорську працювали і раніше, розповідає Олег Слободян, але їхнє перебування там було на ротаційній основі. Через це виникали проблеми з організацією керівництва, співробітників пригнічувало те, що вони там тимчасово. Створення ж підрозділу з постійним укомплектованим штатом вирішить ці проблеми.

«Зараз вже досвід показує, що  кількість підрозділів, які повинні охороняти українсько-російську ділянку кордону, вона повинна бути більша, чим це було до російської агресії. І щільність цих підрозділів повинна бути вищою», — говорить Слободян.

Також, пояснює Олег Слободян, коли Україна відновить контроль над захопленими бойовиками ділянками кордону, прикордонники у Краматорську продовжить нести службу. Щоправда, поки невідомо, яку саме функцію тоді виконуватиме.

«Перспектива виконання цим загоном завдань в контексті відновлення контролю за кордоном, поки що вона вивчається, але, можливо, він буде перейменований. Звичайно, і сама ділянка зміниться, яку цей загін буде охороняти, зміняться дещо функції», — додав помічник голови Державної прикордонної служби.

Олег Слободян нагадав, що до російського вторгнення, наприклад, Луганський прикордонний загін контролював більше 700 км кордону. Це велика ділянка, і підтримувати порядок на ній дуже складно силами тільки одного підрозділу, наголосив він.

Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+