Слухати

Комітет Ради не підтримав законопроект про конфіскацію майна оточення Януковичів

08 жовтня 2015 - 09:24
Законопроект, зареєстрований задля повернення до бюджету вкраденого Януковичами та їх оточенням, не пройшов голосування в комітеті ВР
Комітет Ради не підтримав законопроект про конфіскацію майна оточення Януковичів / Новини на Громадському радіо

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції не зміг прийняти рішення щодо законопроекту №3025, що передбачає особливий режим конфіскації майна екс-чиновників. Під час голосування голоси депутатів розділилися, в результаті чого прихильники закону не змогли провести рішення, пише РБК.

Категорично проти закону виступили ряд депутатів, зокрема, представник «Блоку Петра Порошенко» Сергій Лещенко. Він вважає, що новий, доопрацьований варіант законопроекту, не знімає ризики оскарження дій української влади у Європейському суді з прав людини.

На думку депутата, потрібен не окремий закон, а зміни в Кримінально-процесуальний кодекс. Причому цими змінами мають бути гарантовані права на захист тих, чиє майно буде конфісковуватись.

«Це потрібно для того, щоб спецконфіскація потім не могла бути предметом оскарження в Європейському суді з прав людини, тобто сторона, яку позбавляють майна, повинна мати гарантовані права. Я не хочу, щоб потім з цим законом режим Януковича отримав відшкодування в кратному розмірі. Так що декому дуже хочеться отримати контроль над нафтопродуктами Курченка або іншими викраденими активами», — вважає Лещенко.

Він зазначив, що законопроект суперечить пакету законопроектів щодо боротьби з корупцією, які були подані в Раду самим прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, а також нагадав, що раніше законопроект був гостро розкритикований представниками США. Депутат підкреслив, що дія закону має поширюватися на всіх громадян, а не тільки на тих, проти кого введені санкції.

«Обмежене коло осіб, на яких поширюється дія закону, піддає нас небезпеці оскарження в Європейському суді з прав людини. Як відомо, у нас всі рівні перед законом і Конституцією», — нагадав Сергій Лещенко.

Іншої думки Тетяна Чорновіл, яка є авторкою законопроекту. 

«Законопроект 3025 це швидке повернення в бюджет арештованих активів Януковича, без жодної загрози оскарження. Перший крок 2 млрд. доларів арештованих в Україні, другий крок 2 млрд. доларів арештованих за кордоном. До речі, мій законопроект списаний з Латвійського закону, подібний закон з 80-тих років працює в Італії. І до сих пір дає можливість конфіскувати в держбюджет Італії щороку кілька мільярдів євро активів придбаних на гроші мафії. Подібні норми є в 40 країнах, в основному Західного світу.  Адже, на жаль, нинішнє питання стоїть так: якщо парламент завалить 3025 нас примусять прийняти 3040 (законопроект «Про створення агентства керування активами»). На жаль, цей другий законопроект: цинічна, корупційна схема, прикрита фіговим листочком – начебто вимогою Євросоюзу для впровадження безвізового режиму», — написала Чорновіл у своєму блозі.

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що у Верховній Раді України зареєстрували законопроект задля повернення Україні вкраденого  оточенням Януковича. В ньому є список з 23 осіб, мойно яких підлягає конфіскації. Серед них Арбузов, Азаров, Клюєви тощо. Також нам було відомо, що нашумілий законопроект «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна», авторами якого є нардепи Тетяна Чорновіл та Олег Барна, відкликали на доопрацювання.

До цього законопроект як такий, що не відповідає демократичним стандартам, розкритикували Європейська Бізнес Асоціація, Міністерство юстиції США і ряд європейських політиків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+