Слухати

Невдалий пам’ятник «Кузьмі Скрябіну» у Луцьку замінять на новий

08 жовтня 2015 - 17:10
Авторка говорить, що одна з львівських майстерень, яка займалася бронзуванням, спотворила пам'ятник вокалісту
Невдалий пам’ятник «Кузьмі Скрябіну» у Луцьку замінять на новий / Новини на Громадському радіо

Перший в Україні пам’ятник «Кузьмі» у Луцьку, який викликав хвилю обурення серед шанувальників творчості Андрія Кузьменка, невдозі замінять на новий, передає видання ZAXID.NET.

Як розповіла авторка скульптури Ірина Дацюк, пам’ятник, встановлений 1 жовтня на території луцького ТРЦ «Сіті-парк», на завершальному етапі спотворили робітники однієї з львівських майстерень. Окрім того, Дацюк стверджує, що цей пам’ятник був ескізним, пробним і тимчасовим варіантом: 

«Якщо ви звертали увагу, то в «Кузьми» одна половинка губи була вища, а друга нижча. Мама і дружина просили звернути увагу на цю характерну особливість. На моєму ескізі було саме так. Але робітникам здалося, що скульптор помилився і вони зробили по-своєму», — прокоментувала Ірина Дацюк. 

Окрім того, зі слів скульпторки, перероблятись буде вся базова основа, планують відтворити постамент у вигляді імпровізованої сцени. 

Як інформує видання, виготовленням бронзової скульптури «Кузьми» за проектом Ірини Дацюк, займалась відома львівська скульптурна фабрика «Пікарт». Директор Андрій Чуба стверджує, що його працівники лише перетворили гіпсову скульптуру у бронзову. Чуба також додав, що про новий пам’ятник йому наразі нічого невідомо. Він також надав фотографію гіпсового ескізу, виліпленого автором. 

1 368 515_1 394 838.jpg

Пам'ятник Кузьмі (гіпсовий ескіз)
Пам’ятник Кузьмі (гіпсовий ескіз)
ZAXID.NET

1 368 515_1 394 839.jpg

Пам'ятник Кузьмі після бронзування
Пам’ятник Кузьмі після бронзування
ZAXID.NET

У лютому 2015 року соліст гурту «Скрябін» Андрій Кузьменко трагічно загинув у ДТП1 жовтня у Луцьку урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник співаку. 

Як інформує видання, відкриття нового пам’ятника «Кузьмі» у Луцьку заплановане на 13 грудня. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+