Слухати

Суд подовжив арешт підозрюваному у вбивстві Бузини бійцю АТО Медведьку

08 жовтня 2015 - 10:50
Суддя дорікає прокуратурі, що "деякі докази викликають обгрунтовані сумніви", але все одно є підстави для продовження арешту
Суд подовжив арешт підозрюваному у вбивстві Бузини бійцю АТО Медведьку / Новини на Громадському радіо

Шевченківський районний суд продовжив строк утримання під вартою підозрюваному у вбивстві Олеся Бузини Андрію Медведьку ще на 2 місяці. Суддя виніс рішення, що існує обгрунтована підозра в розробці ним «плану вбивства українського письменника та журналіста Олеся Бузини».

dsc07122_0.jpg

Ведеться засідання
Ведеться засідання
Кароль Лучка

Суддя наголосив, що на цьому етапі не розглядається суть справи, а тільки можливість того, що Медведько міг вбити Бузину, і докази, на його думку, дають підставу для продовження арешту.
Суддя одночасно скритикував неефективний спосіб проведення слідства прокураторою, оскільки деякі докази викликають обгрунтовані сумніви щодо їхньої достовірності.

Адвокат Медведька Андрій Федур наголошував на політичності справи.

«Медведько і Поліщук незаконно утримуються під вартою і підлягають звільненню. В матеріалах, які нам надано, нема жодних доказів того, що Медведько чи Поліщук були якимось чином причетні до вбивства Бузини. Вибрано до затримання Медведька, щоб наші високопосадовці зарепортували, що вбивство Бузини розкрито. Просто шукали винного серед добровольчого руху, а вже хто конкретно по прізвищах, я так зрозумів, що це великого значення не мало.З одного боку президент вимагав негайного розслідування, а наступного дня міністр МВС доповідає, що вбивство Бузини розкрито і що в них вже зібрані всі докази», — заявив він.

dsc07141.jpg

Виступ адвоката Андрія Федура
Виступ адвоката Андрія Федура
Авторські права: 
Кароль Лучка

Як підтвердив інший адвокат Медведька Сергій Войченко, є навіть докази того, що Медведько перебував у зовсім іншому місці на момент вчинення вбивства. Щоправда, за його словами, прокурори чомусь цих свідків не допитали, хоча слідство триває вже з червня. 

«Є свідкі, які чітко пояснили, будучи допитаними під присягою, про те, що в той день, коли в Києві відбулося вбивсто Бузини, Медведько знаходився у зовсім іншому місці, в селі Великомихайловці Дніпропетровської області, за сотні кілометрів від Києва», — сказав Войченко.

На думку самого Медведька, справа повністю сфабрикована.

«Адвокати повністю розвалили все обвинувачення, всі так звані докази, але чомусь суддя на це не зважає», — прокоментував підозрюваний.

dsc07127_0.jpg

Медведько з дівчиною. Поцілунок з-за ґрат
Медведько з дівчиною. Поцілунок з-за ґрат
Авторські права: 
Кароль Лучка

Прокурори у справі відмовилися від спілкування з кореспондентом «Громадського радіо».

Рішення суду означає, що арешт Медведька продовжено до 10 грудня. Адвокати відразу заявили, що мають намір оскаржити це рішення у апеляції. 

Близько кінця засідання майже виникла бійка між одним з громадських активістів, та провоохоронцями, присутніми в судовій залі. Міліціонер намагався унеможливити вхід дівчини, яка спостерігала за процесом процес і  вийшла на хвилину. Відомо, що це дівчина іншого підозрюваного по справі Сергія Поліщука. Активіст Сергій Бондар намагався усунути міліціонера і відкрити двері залу. Ппісля кількох хвилин суперечок, правоохоронці таки  дозволили дівчині увійти до зали.

dsc07131.jpg

Суперечки з міліцією
Суперечки з міліцією
Авторські права: 
Кароль Лучка

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+