Слухати

Верховна Рада ухвалила у першому читанні чотири закони, необхідні для безвізового режиму з ЄС

08 жовтня 2015 - 17:59
Всього їх мало бути шість. Однак, один, за словами нардепів, технічний, відправили на доопрацювання, для ухвалення іншого не вистачило голосів
Верховна Рада ухвалила у першому читанні чотири закони, необхідні для безвізового режиму з ЄС / Новини на Громадському радіо

У першому читанні ухвалили документ, що дозволить накладати арешт на власність будь-яких осіб у рамках розслідування кримінального впровадження (законопроект 2541а). На думку міністра юстиції Павла Петренка, цей законопроект не дозволить корупціонерам виводити свої кошти в офшор.

Основним предметом суперечок серед депутатів стали зміни до Кримінального кодексу України —  законопроект 2540а. Мова йде про конфіскацію майна у третіх осіб, причетних до тої, що скоїла злочин.

«Цей закон розроблявся Кабінетом міністрів України разом з експертами Європейського Союзу. Друге. Чому відповідає цей закон? Цей закон цілком і повністю відповідає відповідним директивам ЄС. Третє. На що спрямований цей закон? Цей закон спрямований на те, щоб корупціонери не приховували своє майно у братів, сватів, жінок і далеких родичів», — наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Передає «П’ятий канал».

Крім того, прийняли у першому читанні законопроект 3040 «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів».

Як зазначив міністр юстиції України Павло Петренко, цей закон необхідно прийняти як зобов’язання перед Євросоюзом про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС. Він підкреслив, що прийняття єдиного закону дасть можливість арештовувати активи, отримані злочинним шляхом і повертати в Україну.

Також сьогодні у першому читанні ухвалено проект постанови 2542а  «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+