Слухати

Білоруський письменник вважає, що «Нобеля» Алексієвич дали західні опоненти Лукашенка

09 жовтня 2015 - 11:00
Літератор «Русского дому» вважає, що Нобелівську премію Світлані Алексієвич присудили несправедливо, і рішення оргкомітету Шведської академії політично вмотивоване
Білоруський письменник вважає, що «Нобеля» Алексієвич дали західні опоненти Лукашенка / Новини на Громадському радіо

«Присудження Нобелівської премії в галузі літератури Світлані Алексієвич — повна дискредитація і самої Нобелівської премії, і її оргкомітету». Таку думку виразив білоруський письменник, голова Вітебського громадського об’єднання «Русский дом» Андрій Геращенко, оцінюючи рішення присудити відповідну премію з літературі 2015 Світлані Алексієвич, передає ІА REGNUM.

Літератор вважає, що політизація літературних премій і залучення письменників у політичну діяльність часто погано закінчувалася і для тих, хто нагороджує, і для самих письменників:

«Я давно вважав, що Нобелівська премія є механізмом прийняття тих чи інших політичних рішень, — сказав Геращенко.— Потрібно було зробити якусь фігуру, яка в Білорусії буде опонувати Олександру Лукашенку», — додав він. 

g1.jpg

Фото: офіційний сайт Андрія Геращенко
Фото: офіційний сайт Андрія Геращенко

Андрій  Геращенко — голова Вітебського громадського об’єднання «Русский дом», письменник, член Спілки письменників Білорусі з 2005 року. На батьківщині відомий творами про радянську армію, СРСР, Другу світову війну, є оповідання жанру фантастики і містики. 

Нагадаємо, 8 жовтня Нобелівської премію з літератури отримала білоруська письменниця українського походження Світлана Алексієвич. Після нагороджені в засобах масової інформації активно почали обговорювати національність Алексієвич. 

Російський письменник Дмитро Биков сказав в інтерв’ю ВВС, що вручення Нобелівської премії Світлані Алексієвич — це велика честь для російської літератури і підтвердження її високих традицій, насамперед російської літературної журналістики.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в соцмережі у своєму привітанні написав, що «де б ми не були, якою б мовою не говорили і не писали — ми завжди залишаємось українцями». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+