Слухати

У Москві створили «Союз добровольців Донбасу»

11 жовтня 2015 - 11:12
СДД має намір добиватися законодавчого закріплення статусу «добровольця, що воював за межами Росії»
У Москві створили «Союз добровольців Донбасу» / Новини на Громадському радіо

У Москві в суботу пройшов перший з’їзд «Союзу добровольців Донбасу». Його члени — росіяни, що воювали на сході України. Очолив цей союз політтехнолог і колишній прем’єр самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександр Бородай, передає російська служба ВВС.

За інформацією видання, з’їзд був у приміщенні «Музею Великої вітчизняної війни» на Поклонній горі, куди приїхало близько 600 делегатів. Це в основному польові командири, і за кожним з них — в середньому кілька десятків людей, які пройшли війну в самопроголошених «ДНР-ЛНР», розповів Олександр Бородай. Раніше Бородай говорив, що чисельність тих росіян, які пройшли Донбас, становить 30-50 тисяч людей.

Так званий виконавчий директор нового союзу, колишній так званий міністр держбезпеки невизнанної «ДНР» Андрій Пінчук, СДД має надавати захист, соціальну реабілітацію і матеріальну допомогу бойовикам.

Крім того, СДД, за словами Бородая і Пінчука, має намір добиватися законодавчого закріплення статусу «добровольця, що воював за межами Росії».

151 010 143 737_borodai_pinchuk_624x415_bbc.jpg

Олександр Бородай (посередині)
Олександр Бородай (посередині)

Після закінчення першої, публічної частини з’їзду Андрій Пінчук урочисто роздавав перші посвідчення членів СДД, зокрема їх отримали командири групи «Русич» Олексій Мільчаков і Ян Петровський, а також командир батальйону «Спарта» Арсеній Павлов з позивним «Моторола».

Україна і країни Заходу неодноразово звинувачували Росію у наданні військової допомоги збройним прихильникам самопроголошених республік на сході України і в прямій військовій участі у конфлікті на Донбасі. Опубліковані докази присутності діючих кадрів російської армії на Сході України. Але Кремль відкидає ці звинувачення, заявляючи, що російські громадяни, які воювали на стороні «ДНР-ЛНР», є виключно добровольцями.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+