Слухати

На благодійні рахунки вже майже не приходять гроші, — черкаські волонтери

12 жовтня 2015 - 17:30
Волонтери просять не залишатися байдужими, бо бійці все ще потребують допомоги та підтримки
На благодійні рахунки вже майже не приходять гроші, — черкаські волонтери / Новини на Громадському радіо

У Черкасах діє 10 різних волонтерських філіалів, куди черкащани можуть принести допомогу для військових АТО. Волонтери плетуть сітки, виготовляють кікімори, шиють форму, комбінезони та балаклави, виготовляють сухий борщ.

iryna_senchenko_ta_vyacheslav_skichko_0.jpg

Ірина Сенченко та В’ячеслав Скічко
Ірина Сенченко та В’ячеслав Скічко

Цього року держава вже значно краще почала дбати про солдат: нова якісна форма, яка не плавиться, взуття, видають спальні мішки, гумові чоботи, каремати та дощовики, розповідає голова волонтерської ініціативи «Наш батальйон» В’ячеслав Скічко. Тому волонтери змістили акценти. Вони більше купують спеціальну військову амуніцію, оптику, засоби зв’язку. «Критично не вистачає маскувальних сіток та кікімор для розвідки, якими ще не забезпечує Міністерство оброни», — говорить волонтер. Та, за його словами, якоюсь мірою волонтери вигорають, наснаги і підтримки надає спілкування та зв’язок з хлопцями, які на передовій.

«Люди потроху відходять, у міру різних причин: у когось обставини особисті, хтось влаштувався на роботу, хтось фінансово не витримав, тому що це робота безкоштовна. Дехто вигорів морально, бо коли ти береш участь у цьому волонтерському русі, то дуже перживаєш за хлопців — звичайне психологічне навантаження», — ділиться В’ячеслав Скічко.

Координатор волонтерської ініціативи «Наш батальйон» Ірина Сенченко розповідає, що грошей на благодійні рахунки практично не надходить, тримаються завдяки спонсорам, які щомісяця перераховують значні суми коштів. Команда, яка склалася минулого вересня, тримається, а нові люди майже не приходять:

«Хочу попросити людей, щоб не були байдужими. Потрібні і руки, потрібні і кошти, і навіть, щоб прийшли і сказати добре слово. Якось так склалося, що та команда, яка прийшла у вересні минулого року, вона тримається — нових людей практично немає. І це збентежує трохи. Ми не зупиняємося і не зупинемося. Хлопці нам вірять. Запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до нашої волонтерської команди. Це треба і нам, і хлопцям, і це треба для нашої перемоги».

Волонтери просять черкащан приходити до центрів, кожному знайдеться посильна для них робота. Навіть 15 хвилин подарованого часу допоможуть хлопцям вистояти на Сході. У хвилини, коли фізичні та моральні сили покидають, розумієш, що військові віддають набагато більше — маючи родини, вони захищають наш спокій.

Усіх охочих допомогти волонтери чекають за адресою: Черкаси, вулиця Богдана Хмельницького, 52, телефони: 067 994 40 84, 063 326 70 87.

Ірина Філенко з Черкас спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+