Слухати

Боїнг МН17 збила ракета з російського БУКа — НБР

13 жовтня 2015 - 14:27 123
Після 15 місяців розлідування Нідерландська рада безпеки прийшла до висновку, що малазийський літак був збитий ракетою з БУКа російського виробництва

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на нідерландське видання Volkskrant.

Видання Нідерландів цитує три джерела, близьких до розслідування. Звіт також спростовує твердження Москви, що літак збила українська ракета, пише Volkskrant.

Два джерела сказали зазначеному виданню, що «ракета з Бука була розроблена та вироблена в Росії».

«Можна припустити, що ополченці не змогли б керувати такою зброєю. Я підозрюю втручання колишніх військовослужбовців РФ», — повідомив газеті один з співрозмовників.

Першими звіт побачили родичі загиблих пасажирів, повідомляє кореспондентка BBC Анна Хуліган з Гааги. Всі джерела підтвердили журналістам, що згідно звіту літак збив саме російський БУК.

Пізніше НРБ продемонструвала відео анімацію, що реконструює події.

 

 

Барі Суіні, який втратив в катастрофі сина, сказав BBC, що всім родичам дуже втішно було дізнатись, що всі жертви загинули миттєво.

НРБ повідомила,  що в тілах членів екіпажу знайшли осколки від російського БУКа, і всі вони втратили свідомість тієї ж миті, передає BBC.

В той же час російський виробник БУКів конгломерат «Алмаз-Антей» зібрав прес-конференцію, де під трагічну музику представив результати власних експериментів, повідомляє кореспондент The Guardian з Москви. Згідно цих результатів, Боїнг MH17 не міг бути збитий з території, підконтрольній проросійським бойовикам, як це довгими графіками та відео реконструкціями намагались довести представники заводу, пише кореспондент.

Нагадаємо, що версії Росії щодо катастрофи змінювались вже багато разів. Спочатку Кремль звинувачував український винищувач, але після звіту з Нідерландів, що доводив причетність системи БУК, версія змінилась, і завод «Алмаз-Антей» назвав. Журналіст The Guardian припустив, що час, обраний для прес-конференції виглядає спеціально обраним для того, щоб відволікти увагу від оголошення звіту з Нідерландів та «каламутити воду».

Півтори години тому президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, як повідомляє сайт президента

«Співрозмовники обговорили подальші спільні дії з метою створення оптимального механізму для забезпечення притягнення до відповідальності винних у трагедії літака «Малайзійських авіаліній».Вони домовилися, що остаточне рішення стосовно такого механізму буде ухвалено з урахуванням результатів кримінального розслідування, що здійснюється спільною групою за участі України, Нідерландів, Австралії, Малайзії та Бельгії».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+