Слухати

Суд у Грозному обрав присяжних по справі Карпюка та Клиха

13 жовтня 2015 - 09:21
У столице Чечні вчора відбулось перше засідання суду над українцями Станіславом Клихом та Миколою Карпюком
Суд у Грозному обрав присяжних по справі Карпюка та Клиха / Новини на Громадському радіо

Чоловіків у РФ звинувачують в участі у першій чеченській війні на боці чеченських угруповань та у вбивстві російських солдатів. Про це повідомляє адвокат Миколи Карпюка Докка Іцлаєв.

Було відібрано 20 присяжних (12 основних та 8 запасних), які виноситимуть рішення у справі Миколи Карпюка та Станілсава Клиха. Наступне засідання за участю присяжних призначене на 26 жовтня у Верховному суді Чечні.

Докка Іцлаєв зауважив, що вчора захистом Карпюка було заявлено суду про застосування до Карпюка жорстоких катувань:

«Утім, суд навідріз відмовився здійснювати ті дії, котрі покладені на нього законом у зв’язку з такою заявою. І цей факт тільки підтверджує правильність рішення захисту Карпюка та Клиха щодо розгляду справи судом присяжних», — коментує Докка Іцлаєв, стверджуючи, що відібрані присяжні справили на нього добре враження.

Після відмови суду розглядати заяву щодо катувань Докка Іцлаєв відразу ж звернувся заявою до Слідчого комітету Росії. Окрім того, захист заявив клопотання про припинення кримінального переслідування щодо Миколи Карпюка в частині бандитизму (ч. 1. ст. 209 КК РФ) у зв’язку із вичерпанням терміну давності. Іцлаєв вважає, що суд все ж таки може прийняти рішення на користь захисту, хоча прокурор і заперечував проти цього клопотання, стверджуючи, що воно — передчасне. Суд, аби принйяти рішення щодо задоволення чи відхилення цього клопотання, пішов до нарадчої кімнати. Своє рішення суддя оголосить сьогодні о 12.00 у судовому засіданні.

«Громадське радіо» зазначає, що українців Станіслава Клиха и Миколу Карпюка викрали під час їхнього перебування на території РФ навесні та влітку минулого року. Лише тривалий час потому стало відомо, що їх обвинувачують. На всі ноти українського МЗС з вимогою відпустити незаконно утримуваних українців російська влада не реагує. Їх обох дуже катували, Микола Карпюк навіть намагався покінчити життя самогубством. Під катуванням вони зізнались у вчиненому і зараз вони звернулися з приводу цього до Європейського суду з прав людини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+