Слухати

Всі держструктури будуть звітувати про витрачені кошти на єдиному сайті

13 жовтня 2015 - 14:41 325
Ресурс створений для прозорості використання державних коштів владними структурами. Контролювати ці витрати зможуть усі громадяни

Міністерства, обласні, державні, районні та сільські ради будуть вносити всю інформацію про витрати державних коштів на єдиний всеукраїнський ресурс e-data.gov.ua. У свою чергу Державне казначейство на цей сайт вносить звіти про те, скільки коштів якому регіону було перераховано. Сайт є загальнодоступним. Це проект Міністерства фінансів України, розповіла «Громадського радіо» радник заступника міністрів фінансів, координатор проекту навчально-освітньої програми проекту e-data Анастасія Розлуцька.

anastasiya_rozlucka_0.jpg

Анастасія Розлуцька
Анастасія Розлуцька

«Метою законопроекту було створення єдиного порталу використання публічних коштів, на якому буде відображатися вся інформація руху коштів, які видає Державне казначейство. А далі – як вони використовуються на місцях», — наголосила Анастасія Розлуцька.

За її словами, на сьогодні реалізований перший етап проекту. Ресурс запустили 15 вересня

«Кожен користувач може побачити, куди Державне казначейство розподіляє кошти. Наступний етап — до 15 листопада — буде відображатися інформація про використані кошти. А власне, розпорядники, одержувачі коштів. А це — міністерства, ОДА, районні адміністрації, обласні і сільські ради, школи і т.д. мають вносити інформацію, за допомогою створення службового кабінету, на сайт, куди і як вони потратили чи розподілили ці кошти», — говорить радник заступника міністрів фінансів України.

Працівники усіх рівнів влади та державних структур пройдуть навчання з використання сайтом.

«Сайт передусім скерований на громаду для суспільства, для того, щоб вони могли контролювати владу, і дивитися, куди йдуть їхні кошти. Бо власне державні кошти — це не є державні кошти, це є кошти платників податків».

«Коли людина виявляє сумнівний факт, вона має звертатися у відповідні органи. І вона зможе це зробити, тому що на сайті буде така можливість. Там будуть підвішені і договори, і акти виконаних робіт. Людина буде мати всі можливості, щоб ці договори скопіювати ти і використати їх у певній справі», — розповіла радник заступника міністрів фінансів, координатор проекту навчально-освітньої програми проекту e-data Анастасія Розлуцька.

Дмитро Пальченко з Краматорська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+