Слухати

Всі держструктури будуть звітувати про витрачені кошти на єдиному сайті

13 жовтня 2015 - 14:41
Ресурс створений для прозорості використання державних коштів владними структурами. Контролювати ці витрати зможуть усі громадяни
Всі держструктури будуть звітувати про витрачені кошти на єдиному сайті / Новини на Громадському радіо

Міністерства, обласні, державні, районні та сільські ради будуть вносити всю інформацію про витрати державних коштів на єдиний всеукраїнський ресурс e-data.gov.ua. У свою чергу Державне казначейство на цей сайт вносить звіти про те, скільки коштів якому регіону було перераховано. Сайт є загальнодоступним. Це проект Міністерства фінансів України, розповіла «Громадського радіо» радник заступника міністрів фінансів, координатор проекту навчально-освітньої програми проекту e-data Анастасія Розлуцька.

anastasiya_rozlucka_0.jpg

Анастасія Розлуцька
Анастасія Розлуцька

«Метою законопроекту було створення єдиного порталу використання публічних коштів, на якому буде відображатися вся інформація руху коштів, які видає Державне казначейство. А далі – як вони використовуються на місцях», — наголосила Анастасія Розлуцька.

За її словами, на сьогодні реалізований перший етап проекту. Ресурс запустили 15 вересня

«Кожен користувач може побачити, куди Державне казначейство розподіляє кошти. Наступний етап — до 15 листопада — буде відображатися інформація про використані кошти. А власне, розпорядники, одержувачі коштів. А це — міністерства, ОДА, районні адміністрації, обласні і сільські ради, школи і т.д. мають вносити інформацію, за допомогою створення службового кабінету, на сайт, куди і як вони потратили чи розподілили ці кошти», — говорить радник заступника міністрів фінансів України.

Працівники усіх рівнів влади та державних структур пройдуть навчання з використання сайтом.

«Сайт передусім скерований на громаду для суспільства, для того, щоб вони могли контролювати владу, і дивитися, куди йдуть їхні кошти. Бо власне державні кошти — це не є державні кошти, це є кошти платників податків».

«Коли людина виявляє сумнівний факт, вона має звертатися у відповідні органи. І вона зможе це зробити, тому що на сайті буде така можливість. Там будуть підвішені і договори, і акти виконаних робіт. Людина буде мати всі можливості, щоб ці договори скопіювати ти і використати їх у певній справі», — розповіла радник заступника міністрів фінансів, координатор проекту навчально-освітньої програми проекту e-data Анастасія Розлуцька.

Дмитро Пальченко з Краматорська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+