Слухати

Завтра в Києві на Михайлівській площі дивитимуться фільми про повстанців / Новини на Громадському радіо

Завтра в Києві на Михайлівській площі дивитимуться фільми про повстанців

13 жовтня 2015 - 20:32
14 жовтня Інститут національної пам'яті проведе на Михайлівській площі покази українських документальних фільмів

На Покрову і День захисника Вітчизни в Києві покажуть українські історичні фільми. Кінопокази проведе Інститут національної пам’яті на Михайлівській площі. Про це йдеться в анонсі на сайті інституту. Нижче надаємо описи фільмів та час їх показу.

14.00 “Українська революція за спогадами Всеволода Петріва”, док. фільм режисера Івана Канівця. За участі: історика Павла Подобєда.

Це документальна екранізація спогадів генерал-хорунжого УНР Всеволода Петріва, які описують його участь у Перших Визвольних Змаганнях 1917-1921 років. Вони важливі тим, що їх автор описує не дії керівників держави, а ділиться своїми враженнями про все що він чув і бачив в ті часи. Історія, яку розкриває Петрів, ламає міфи про те, що в Україні не було патріотів, що українці не прагнули незалежності. Це повною мірою відображає стрічка.

ukrainska_revoluzia_d1_1280x1024-600x480.jpg

Українська революція за спогадами Всеволода Петріва
Українська революція за спогадами Всеволода Петріва
memory.gov.ua/

15.20 “Холодний Яр. Воля України або смерть” режисера Галини Химич. За участі: історика Ярослава Файзуліна.

Стрічка розповідає історію Холодноярської республіки від зародження у березні 1919 року до останніх днів існування осені 1922 року. Хроніку подій у Холодному Яру розкриють архівні записи організатора збройних вторгнень Росії в Українську народну республіку Льва Троцького, документальні кадри і фрагменти тогочасних шифрограм, сучасні реконструкції подій та коментарі історика Юрія Митрофаненка.

uy5ijrlnpjq.jpg

Холодний Яр
Холодний Яр
memory.gov.ua

18.00 “Хроніка Української повстанської армії 1942-1945”, док. фільм режисера Тараса Химича. За участі: Голови УІНП Володимира В’ятровича.

Документальний фільм у двох частинах розповідає про історію УПА крізь призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних). Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.

maxresdefault_0_1.jpg

Хроніка Української повстанської армії 1942-1945
Хроніка Української повстанської армії 1942-1945
memory.gov.ua

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+